pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 stycznia 2020
  • 7 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12970

[ZDJĘCIA] Orszaki Trzech Króli na ulicach Studzionki, Woli i Radostowic

6 stycznia, pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają", Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 872 miejscowości w Polsce i 21 poza jej granicami. Wśród nich znalazły się także miejscowości z naszego powiatu: Studzionka, Wola i Radostowice.

Orszak w Radostowicach tradycyjnie rozpoczął się o godzinie 9.45 powitaniem uczestników na placu przed probostwem. Później nastąpił przemarsz do kościoła i tradycyjny pokłon Mędrców, którzy złożą dzieciątku cenne dary. O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza Święta, po której nastąpiło wspólne kolędowanie.

Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli zgromadziło także wiernych w Studzionce. Tam około godziny 13.00 Orszaki wyruszyły w stronę kościoła, aby wspólnie kolędować w Ogrodzie Lurdzkim. Po kolędowaniu na uczestników czekała ciepła herbata z ciastem.

Loading...


Korony na głowy włożyli również mieszkańcy Woli. Punktualnie o godzinie 14.00 Orszak Trzech Króli wyruszył spod kościoła pw. Św. Urbana do kościoła pw. Matki Bożej Piekarskiej. Tam uczestnicy pochodu pokłonili się nowonarodzonemu, a królowie złożyli dary. Następnie w kościele rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Krzywa Alternatywa i Przyjaciele. Po koncercie odbyła się Msza Święta.

Orszak Trzech Króli w Woli - 6.01.2020 · fot. Tomasz Ziobro

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.