pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2782

Strój do biegania zimą - jak zabezpieczyć się przed mrozem?

Materiał partnera:

Osoby, które aktywnie uprawiają sport, nie rezygnują z niego nawet zimą. Minusowa temperatura wcale nie oznacza, że bieganie po parku trzeba zastąpić wizytą w siłowni i treningiem na bieżni. Wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią odzież. Jaki strój do biegania zimą okaże się najlepszy? Czy ubiór na tzw. cebulką to na pewno dobry wybór?

Strój do biegania zimą - jak zabezpieczyć się przed mrozem?


Odzież do biegania - ogólne zasadyJeśli chcesz biegać zimą, to musisz zadbać o ubiór warstwowy. Dobry strój do biegania składa się zazwyczaj z trzech warstw. Pierwsza z nich to bielizna termoaktywna. Powinna być ściśle dopasowana do ciała, aby nie przepuszczała wiatru. Tylko wówczas zyskamy pewność, że dobrze zabezpieczy nas przed chłodem. Jej zadanie to także wchłanianie potu, dzięki czemu skóra pozostaje sucha.

Drugą warstwę stanowi sportowa bluza docieplająca, zazwyczaj wykonana z polaru. Zastąpić może ją ewentualnie kurtka hybrydowa, która w kluczowych miejscach jest docieplona, dzięki czemu dobrze chroni przed zimnem.

Ostatnia warstwa to kurtka. Powinna chronić przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, czyli np. deszczem, a w czasie zimy, śniegiem. Największą popularnością cieszą się kurtki membranowe, gdyż zapewniają doskonałą barierę dla wiatru czy opadów. Na rynku dostępne są także kurtki przeciwdeszczowe, jednak warto stosować je wyłącznie jako dodatkową warstwę w przypadku pogorszenia się warunków pogodowych.

Mnóstwo początkujących biegaczy popełnia ten sam błąd i ubiera się zbyt ciepło, pamiętać trzeba jednak, że podczas biegu rozgrzewamy się. Nie musimy zatem wracać do domu po kolejną bluzę jeśli uznamy, że jest nam trochę chłodno. Ciekawe propozycje odzieży do biegania znajdziemy pod adresem https://www.mikesport.pl/odziez-do-biegania.

Odzież do biegania dla początkującychOdzież do biegania dla początkujących


Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, nie przesadzaj z zakupem drogiej odzieży dla zaawansowanych sportowców. Może okazać się, że Twój zapał za długo się nie utrzyma, po co więc od razu wydawać pieniądze. Wybierając strój do biegania zwróć uwagę na kilka kwestii. Czy dana odzież jest lekka? Czy zapewnia przewiewność? Sprawdź również, jak się w niej czujesz. Jeśli zauważysz, że krępuje ruchy, to znaczy, że lepiej poszukać czegoś innego.

Sportowe obuwie - punkt numer jeden!Buty to zdecydowanie najważniejsze element odzieży do biegania. Na zimę przyda się specjalne obuwie, które zostanie dodatkowo zabezpieczone przed przemakaniem. Standardowe buty na zimę powinny być wyposażone w wodoodporną membranę. Zazwyczaj przyjmuje ona formę siateczki, która zapewnia dobrą wentylację. Co istotne membrana wpływa także na komfort cieplny. Podczas wyboru butów do biegania, należy zwrócić uwagę, czy cholewka jest zabudowana. Taka budowa zapobiega przedostawaniu się wiatru. W zimowych butach sportowych istotną rolę odgrywa także specjalny bieżnik. Jego zastosowanie przekłada się na lepszą przyczepność na zróżnicowanym podłożu.

Bieganie zimą także może okazać się przyjemne, dlatego nie musimy z niego rezygnować. Warto jednak zadbać o odpowiednia odzież do biegania, która zapewni nam komfort cieplny i dobrą ochronę przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.