pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5230

Zlikwidowanie śliskości czy skutków zawiei może trwać kilka godzin

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zapewnia, że firmy prowadzące zimowe utrzymanie na drogach wojewódzkich są dobrze przygotowane do sezonu zimowego.

pług
Zlikwidowanie śliskości czy skutków zawiei może trwać nawet kilka godzin · fot. czecho.pl


- Firmy prowadzące zimowe utrzymanie na drogach wojewódzkich administrowanych przez ZDW w Katowicach są dobrze przygotowane i w pełnej gotowości do zwalczania śliskości na drogach - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich

Zarządca dróg wojewódzkich dodaje, że "zlikwidowanie śliskości, czy skutków zawiei śnieżnych może potrwać nawet kilka godzin w zależności od standardu utrzymania drogi".

- Szczególnie niebezpieczny jest o tej porze roku tzw. "czarny lód". Przy ujemnej temperaturze i drobnych nawet opadach, może się tworzyć na jezdni niewidoczna warstwa lodu. Do czasu wysypania piasku i soli tworzy to wielkie niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi - ostrzega ZDW Katowice.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.