pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5358

I Konkurs Wiedzy o Łące "Jan Kupiec - poeta z Łąki"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj

W 2019 roku mija 110. rocznica śmierci Jana Kupca. Dla upamiętnienia tej niezwykłej postaci Towarzystwo Miłośników Łąki zorganizowało pierwszy konkurs wiedzy o Łące poświęcony poecie i prawdziwemu patriocie oraz krzewicielowi polskości na Górnym Śląsku - Janowi Kupcowi.

I Konkurs Wiedzy o Łące „Jan Kupiec - poeta z Łąki” · fot. Agnieszka Chlebek-Rolska


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Łące. Celem quizu było rozbudzenie zainteresowania historią lokalną oraz regionalną, poszerzenie wiedzy na temat przyrodniczych i historycznych walorów Łąki, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, a także zachęcanie do rozwijania zainteresowań oraz wdrażanie do współpracy koleżeńskiej.

Uczestnicy konkursu wykonali zadania praktyczne przygotowane na podstawie prezentacji multimedialnej, która została wcześniej udostępniona. Przeprowadzony konkurs miał przede wszytskim zachęcić młodych ludzi do poznania miejsca, w którym żyją. Kierując się słowami amerykańskiego fizjoterapeuty Glenna Domana: Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki, organizatorzy konkursu dołożyli wszelkich starań by historia była formą niezapomnianej przygody, nie zaś przykrym obowiązkiem.
Do konkursu zapisało się dziesięcioro uczniów, którzy w dwuosobowych zespołach musieli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami.

W komisji konkursowej zasiedli członkowie Towarzystwa Miłośników Łąki oraz Pani Katarzyna Szklorz z Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie, filia w Łące. Podczas akademii szkolnej rozdane zostały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Dyrekcji oraz Nauczycielom Szkoły Podstawowej w Łące. Zachęcamy w przyszłym roku do wzięcia udziału w konkursie. Wspólnie musimy dbać o historię i pamięć naszej małej ojczyzny.

Agnieszka Chlebek-Rolska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Alojzego Pławeckiego w Łące" podaj