Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7825

Największa drogowa inwestycja w powiecie zakończona

Ulica Pawia w Wiśle Małej już po odbiorze końcowym. Przebudowa tej drogi była największą inwestycją na powiatowych drogach w 2019 roku.

Ul. Pawia w Wiśle Małej po przebudowie - 12.2019 · fot. UM Pszczyna


Przebudowa ul. Pawiej w Wiśle Małej ruszyła w połowie maja. Inwestycja polegała na przebudowie nawierzchni na długości niemal 2,5 km (na odcinku od skrzyżowania z DW 939 do rejonu skrzyżowania z ul. Stenclówka i Adelajda), przebudowie i budowie chodnika na odcinku 2,2 km oraz kanalizacji deszczowej o długości 2100 mb., przebudowie rowów przydrożnych z przepustami pod zjazdami, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego drogi oraz sieci energetycznej.

Prace wykonywała wyłoniona w przetargu firma Drogomex z Pruszkowa.

Wartość prac wyniosła ponad 6,1 mln zł, z czego 2,9 mln zł powiat pszczyński pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych, 1,7 mln zł to środki własne powiatu pszczyńskiego, natomiast 1,5 mln zł przekazała gmina Pszczyna.

- Dziękujemy gminie Pszczyna za pomoc w realizacji inwestycji. Dzięki zaangażowaniu gminnych środków oraz pozyskaniu dofinansowania z budżetu państwa mogliśmy zrealizować inwestycję o tak szerokim zakresie, bardzo oczekiwaną przez mieszkańców Wisły Małej - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.