Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 grudnia 2019
  • 24 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4619

[ZDJĘCIA] Harcerze przynieśli Światło Pokoju z Betlejem

Pszczyńscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju staroście Barbarze Bandole oraz burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi. To symbol wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Harcerze przynieśli Światło Pokoju z Betlejem - 23.12.2019 · fot. Powiat


II Szczep Harcerski CHMURA od lat bierze udział w konkursie, którego celem jest wyłonienie 10-ciu Drużyn Harcerskich z całej Polski w charakterze Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju również Dariuszowi Skrobolowi, burmistrzowi Pszczyny.

Zwycięskie jednostki dostępują co roku zaszczytu niesienia Betlejemskiego Światła Pokoju do głównych instytucji oraz urzędów w Warszawie. Rok temu w tym ogólnopolskim konkursie zwycięsko wyszła 16 Drużyna Harcerska PÓŁNOC im. hm. Czesława Kumali z Czarkowa. Natomiast w tym roku po raz drugi (po sześciu latach) w konkursie wyłoniona została 23 Pszczyńska Drużyna Harcerska im. Powstańców Śląskich. Członkowie tej drużyny na czele z Drużynową sam. Olgą Sokołowską oraz Komendantem Szczepu phm. Mikołajem Piórko odwiedzili instytucje Sejmu, Senatu oraz Głównego Urzędu Miar.

Harcerze przynieśli Światło Pokoju z Betlejem
Harcerze przynieśli Światło Pokoju z Betlejem - 23.12.2019 · fot. UM Pszczyna


Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerski i harcerze przekazują je dalej do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, a także na północ do Szwecji.

W tym roku akcji BŚP towarzyszy hasło "Światło, które daje moc''. Światło trafi do wszystkich urzędów, instytucji, szkół, kościołów oraz zaprzyjaźnionych organizacji. Członkowie drużyn harcerskich zaniosą je również do domów wszystkich, którzy pragną by betlejemski ogień zagościł w tym roku na wigilijnym stole.

BM / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.