pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 grudnia 2019
  • 26 grudnia 2019
  • wyświetleń: 13395

Adwokat z Piasku nominowany w prestiżowym konkursie prawniczym

Pochodzący z Piasku adwokat Marek Wiera znalazł się w gronie nominowanych w tegorocznej edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu prawniczego "Rising Stars - Prawnicy Liderzy Jutra 2019".

Marek Wiera
Adwokat Marek Wiera został wyróżniony w prestiżowym rankingu. · fot. wieraadwokaci.pl


Konkurs Rising Stars jest organizowany przez Wolters Kluwer Polska i Dziennik Gazetę Prawną. Skierowany jest do prawników, którzy nie ukończyli 35. roku życia i pracują zarówno w kancelariach w sądach czy organizacjach pozarządowych.

Mecenas Marek Wiera jest współpracownikiem kancelarii "Adwokaci i Radcowie Prawni" sp.k. Izabella Żyglicka i Wspólnicy, a także szefem działu prawnego niemieckiej spółki EU-Logistik GmbH z siedzibą w Fuldabrück oraz jej polskiego oddziału. Ponadto pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o.

Marek Wiera specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, IT a także w prawie transportowym. Łączy praktykę adwokacką z pracą w charakterze in house w spółkach z branży IT oraz transportowej. Jest autorem licznych opinii na temat zdolności patentowych innowacyjnych projektów górniczych. Prawnik JSW S.A. i JSW Innowacje S.A. z zakresu własności intelektualnej.

Koordynował i prowadził procesy rejestracji znaków towarowych i patentów jednej z największych firm z branży chemicznej w Polsce. Bierze udział w tworzeniu aplikacji mobilnych, programów komputerowych, serwisów internetowych, doradzając przedsiębiorcom na każdym etapie ich tworzenia i wprowadzania na rynek. Prowadzi postępowania przed Europejskim Urzędem ds. Własności Intelektualnej w Alicante (EUIPO). Autor licznych publikacji z zakresu własności intelektualnej - publikował m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej.

To nie pierwszy sukces mecenasów z naszej gminy. Rok temu w tym samym konkursie za Wschodzącą Gwiazdę Prawa uznana została Beata Bieniek-Wiera.

Oskar Piecuch / pless.pl, źródło: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.