Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3794

[ZDJĘCIA] Pożar komendy policji - przeprowadzono ćwiczenia

Ewakuacja osób, trzy jednostki straży pożarnej na placu komendy i gaszenie budynku z kosza na wysokości kilkunastu metrów to obraz piątkowych działań strażaków i policjantów z Pszczyny. Jako główny cel ćwiczeń wyznaczono szybkie i skuteczne opanowanie przez służby mundurowe sytuacji zagrożenia pożarem jednostki policji. Całość przebiegła sprawnie i dynamicznie. To, co należałoby jeszcze poprawić strażacy i policjanci omówili już po akcji w sali odpraw.

Ćwiczenia Pali się komenda - 20.12.2019 · fot. KPP Pszczyna


"Pali się komenda!" - dokładnie taki komunikat został przekazany strażakom kilka minut po 9.00. Chwilę później pod komendę podjechały 3 jednostki straży pożarnej. Na placu komendy ustawiono wozy strażackie i sprzęt gaśniczy umożliwiający opanowanie płonącego poddasza budynku. Ewakuowane z budynku osoby mogły podziwiać sprawność z jaką strażacy rozwijali węże i ubierali na siebie niezbędny ekwipunek podczas takich akcji. Wyposażeni w butle i maski, z kosza znajdującego się na wysokości kilkunastu metrów, rozpoczęli akcję gaśniczą. Skupili się na polewaniu wodą dachu.

To nie pierwsze tego typu i takich rozmiarów działania, które odbyły się na terenie pszczyńskiej jednostki policji. Na szczęście były to tylko ćwiczenia obrazujące, w jaki sposób te dwie służby współpracują ze sobą i pokazujące, co należy jeszcze poprawić. Całość działań została szczegółowo omówiona przez strażaków i policjantów i wypracowano punkty zapewniające poprawę bezpieczeństwa przy tego typu akcjach.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.