Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 grudnia 2019
  • 29 grudnia 2019
  • wyświetleń: 11421

Mieszkaniec Czarkowa ma szansę reprezentować Polskę na Igrzyskach!

Filip Walecki jest 22-letnim mieszkańcem Czarkowa. Urodził się z trisomią 21. pary chromosomów, czyli zespołem Downa. Wieloletnia, intensywna rehabilitacja, zapoczątkowała jego sportową pasję. Ma szansę zostać reprezentantem Polski na Światowych Igrzyskach Osób z Zespołem Downa w Turcji w marcu 2020 roku.

Filip Walecki


Filip rozwija się w kilku dyscyplinach sportu, na starcie zawodów staje z ludźmi zdrowymi, jest też członkiem Olimpiad Specjalnych. Pływa stylem klasycznym, biega z psem na orientację (dogtrekking), uprawia bieganie - jego specjalnością są średnie dystanse - 800 i 1500 m, ale z powodzeniem pokonuje też biegi długie oraz górskie - w tym roku m.in. ukończył Beskidy Ultra Trail na dystansie 30 km - uznawany za jeden z najtrudniejszych górskich biegów. Uczy się jazdy konnej, jest podróżnikiem i turystą górskim. Jego marzeniem jest odwiedzić pandy w rezerwacie w Chinach.

Filip ciężko pracuje na swoje sukcesy i udowadnia, że niemożliwe staje się możliwym. Sport otworzył dla niego świat.

Wyjazd naszego mieszkańca na igrzyska do tureckiej Antalyi objęła patronatem starosta Barbara Bandoła. - Filip jest uczniem naszej powiatowej szkoły i wyjątkowym sportowcem, który na mecie sportowych zawodów wielu biegaczom dodaje skrzydeł. Nie poddaje się, nie schodzi z trasy i zawsze walczy całym sobą, aby dotrzeć do mety - mówi Barbara Bandoła.

Wyjazd Filipa na igrzyska objęła patronatem starosta Barbara Bandoła
Wyjazd Filipa na igrzyska objęła patronatem starosta Barbara Bandoła · fot. Powiat


Sport czy aktywność fizyczna może być sposobem na życie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i niesamowicie wspomaga ogólny rozwój, daje motywację do działania. Przez te ostatnie lata Filip poznał wielu niesamowitych ludzi, którzy razem z nim budują przestrzeń społeczną i dzielą się swoją pozytywną energią.

Więcej o dokonaniach Filipa na profilu na Facebooku: www.facebook.com/Filip-na-21-szym-biegu-467558237402067/

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.