pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • 26 grudnia 2019
  • wyświetleń: 30662

[ZDJĘCIA] Jest szansa na szybsze zakończenie budowy ronda!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

Praca przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec wre. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja może zostać oddana do użytku szybciej niż planowano!

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 18.12.2019 · fot. Grzegorz Załucki


W środę, 18 grudnia radni Rady Miejskiej w Pszczynie - Arkadiusz Gardiasz, Marek Szklorz oraz Michał Ziebura - spotkali się na placu budowy z kierownikiem robót, Tomaszem Baronem. Podczas spotkania omówiono harmonogram prac, organizację ruchu, utrudnienia dla mieszkańców oraz technologię prowadzonych prac.

- Wszystkie prace prowadzone są bez problemów. Na części ronda ułożona jest już podbudowa oraz dwie warstwy asfaltu - informują radni uczestniczący w spotkaniu. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni szybkim tempem prowadzonych prac na przedmiotowej inwestycji. Na bieżąco śledzimy postępy - niemal codziennie. Jest to bardzo ważna inwestycja ze względu na poprawę komunikacji i bezpieczeństwa - komentują.Pogoda sprzyja budowlańcom, dlatego prace postępują bardzo szybko. Do 7 stycznia robotnicy będą jednak przebywać na przerwie świąteczno-noworocznej. Zaraz po niej rozpocznie się kolejny etap prac. Wiele wskazuje na to, że inwestycja może zostać oddana do użytku szybciej niż planowano. Szacuje się, że jeszcze przed wakacjami kierowcy będą mogli korzystać z nowego ronda.

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 18.12.2019
Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec - 18.12.2019 · fot. Grzegorz Załucki


Zadanie polega na przebudowie istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo z czterema wlotami, średnicą ronda 32 m, średnicą wyspy 17 m i szerokością jezdni ronda 5,5 m. Ponadto zaplanowano między innymi: budowę zatoki autobusowej, ciągi piesze, ciągi rowerowe, budowę nowego oświetlenia oraz remont lub przebudowę istniejących zjazdów.

Przypominamy, że otwarcie ofert na realizację tego zadania nastąpiło 9 sierpnia. Swoje propozycje złożyło pięciu wykonawców. Najniższa złożona oferta wynosiła 5 246 445,03 zł (P.B.D. Drogopol-ZW sp. z o.o. z Katowic). Pierwotnie na realizację tego zadania w budżecie województwa śląskiego zaplanowano przeznaczenie 5 139 351,90 zł, jednak sierpniową uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego udało się zwiększyć finansowanie, dzięki czemu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach mógł dokonać wyboru oferty.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj