pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 grudnia 2019
  • 19 grudnia 2019
  • wyświetleń: 19383

[FOTO] Kilkadziesiąt osób protestowało przed Sądem Rejonowym w Pszczynie

W środę, 18 grudnia przed Sądem Rejonowym w Pszczynie odbył się protest "Dziś sędziowie - jutro Ty".

Protest pod Sądem Rejonowym w Pszczynie pod hasłem "Dziś sędziowie - jutro Ty" - 18.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Po raz pierwszy protestujący zebrali się o godzinie 18.00 - w godzinie, gdy w ponad 200 miejscach w całej Polsce gromadzili się ludzie protestujący pod wspólnym dla wszystkich tych miejsc hasłem "Dziś sędziowie - jutro Ty". To spotkanie, odbywające się całkowicie samoistnie, organizowane przez ludzi pocztą pantoflową, zgromadziło przed sądem w Pszczynie około 60 osób. Po kilkudziesięciu minutach mieszkańcy rozeszli się, zapowiadając, że wrócą o godzinie 20.00, kiedy zaplanowano w Pszczynie oficjalny protest.

O godzinie 20.00 przed sądem zgromadziło się ponad 80 osób. Organizatorzy przedstawili kilka zasadniczych informacji dotyczących aktualnej sytuacji, związanych z projektem tzw. ustawy kagańcowej złożonego przez PiS do Marszałka Sejmu, w nocy z 12 na 13 grudnia 2019 r. Projekt ten zakazuje sędziom m.in. stosowania wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 19 listopada.

Choć nie padły żadne konkretne daty, to jednak z deklaracji organizatorów wynika, że protesty będą kontynuowane w przyszłości.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.