Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 grudnia 2019
  • 23 grudnia 2019
  • wyświetleń: 6914

[ZDJĘCIA] Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pawłowicach

Było wspólne kolędowanie, karp i ciasteczka; dużo muzyki i wzruszeń. To wszystko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, organizowanego przez Gminę Pawłowice.

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pawłowicach - 22.12.2019 · fot. UG Pawłowice


Zakupy na jarmarku można było robić już od soboty, 21 grudnia, ale wspólną zabawę zaplanowano na niedzielę, 22 grudnia. Wczesnym popołudniem na rynku zabrzmiała orkiestra dęta KWK "Pniówek" pod batutą Józefa Klimurczyka, a wójt gminy Franciszek Dziendziel złożył wszystkim świąteczne życzenia. Również ks. Eugeniusz Paruzel - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach życzył wszystkim zebranym radosnych świąt. Bożonarodzeniowy nastrój to zasługa kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, które rozbrzmiewały najpierw w wykonaniu wójta, radnych i sołtysów, a potem gminnych zespołów: Jarząbkowianek i Violi. Nie zabrakło również dziecięcych głosów z zespołu Fantazja oraz solistek - laureatek konkursu kolędowego organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach: Oliwii Woryny i Julianny Miłoty.

W międzyczasie o dodatkowe atrakcje zadbali goście specjalni: Mikołaj i Śnieżynka kręcili watę cukrową, robili gigantyczne bańki mydlane i rozdawali dzieciakom łakocie.

Śniegu wprawdzie nie było, ale za to był lód. Cała bryła lodu, z której pod wprawną ręką Rafała Stawowego z Ice Evolution powstała rzeźba Eskimosa. Dodajmy - Eskimosa bez twarzy, aby każdy chętny mógł lodowej postaci użyczyć swojej i jeszcze wykonać pamiątkowe zdjęcie. Podglądanie jak powstaje rzeźba z lodu okazało się interesujące zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Grupa osób zainteresowana kuchnią skupiła się wokół stoiska Adama Borowicza - mistrza kuchni i autora popularnego kulinarnego programu telewizyjnego i bloga. Jego karp był zapiekany z kiszoną kapustą, a Borowicz przekonywał, że do kapusty, prócz wędzonych śliwek i grzybków, dobrze dodać miód lipowy. Kucharz miał też dla wszystkich piernikowe ciasteczka w kształcie gwiazdek i częstował postną zupą z suszonych grzybów na wywarze z warzyw. Chętnie dzielił się kulinarną wiedzą i zdradzał tajniki gotowania.

Wręczono również nagrody w konkursie na najładniejszego "Bożonarodzeniowego Anioła", organizowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach. Pierwszą nagrodę otrzymał anioł rodziny Molitor, drugie miejsce zajęła rodzina Marczewskich, a trzecie rodzina Piontek. Dodatkowo wyróżniono jeszcze dziewięć rodzin.

Ostatnia część programu kipiała energią. Harcerze z Pawłowickiego Szczepu Harcerskiego wystąpili na scenie z krótkim przedstawieniem Zuchowe Jasełka, którym udało się rozbawić zgromadzoną publiczność. Szczególny aplauz publiczności zdobyła postać nieco ofermowatego zucha.

Potężny wybuch energii zapewniły grupy taneczne Black Milk Crew. Dynamiczna muzyka i taniec rozgrzały wszystkich zebranych, a znakiem zakończenia spotkania była setka zimnych ogni w rękach małych i dużych gości jarmarku.

Wydarzenie było dofinansowane z Fundacji JSW oraz przez firmę JAS-FBG S.A.

new, BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.