pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2019
  • wyświetleń: 9893

[ZDJĘCIA] Pracownie szkolne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt

Nowe pracownie chłodnictwa i klimatyzacji oraz samochodowa w warsztatach szkolnych PZS nr 1 w Pszczynie zostały wyposażone w profesjonalny sprzęt.

Nowe pracownie w PZS nr 1 · fot. powiat oraz PZS nr 1


- Warsztaty szkolne to miejsce, które stanowi podstawę naszego kształcenia zawodowego. Dzięki jednostce prowadzącej i naszym przyjaciołom możemy kształcić nowocześnie. Nadszedł wreszcie dzień, kiedy otwieramy w pełni wyposażone pracownie - chłodnictwa i klimatyzacji oraz samochodową. Te zawody są bardzo ważne w naszym kształceniu. Przygotowanie przyszłych pracowników, którzy są cenni na rynku pracy jest dla nas priorytetem - mówiła Teresa Wojtanowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie i podkreśliła, że dzięki nowym pracowniom udało się uniknąć dwuzmianowości, a uczniowie mogą uczyć się zawodu w komfortowych warunkach, na profesjonalnym sprzęcie, do czego przyczynili się pracodawcy współpracujący ze szkołą - Tadeusz Janosz (firma Serwis Janosz - chłodnictwo i klimatyzacja), Stanisław Puchałka (PHU "Puchałka") oraz Franciszek Klimosz (VRF Sp. z o.o.). Uczniowie PZS nr 1 mogą korzystać także z fachowej wiedzy pracodawców, którą ci przekazują im jako specjaliści na lekcjach tematycznych.

Starosta Barbara Bandoła podkreśliła, że kształcenie zawodowe to bardzo ważny element oświaty w Polsce. - Bardzo dziękuję przedsiębiorcom, którzy angażują się w nowoczesne nauczanie praktyczne, którego rezultatem jest konsolidacja edukacji szkolnej i doświadczenia zawodowego naszych absolwentów. Młodzieży życzę wszystkiego dobrego - dobrze się w tych pracowniach rozwijajcie, a wchodząc już w dorosłe życie bądźcie przekonani, że trafiliście do dobrych szkół - mówiła starosta.

Nowe pracownie w PZS nr 1
Nowe pracownie w PZS nr 1 · fot. powiat oraz PZS nr 1


Zawód technik chłodnictwa i klimatyzacji został wprowadzony do oferty szkoły cztery lata temu i był strzałem w dziesiątkę. Pierwsi absolwenci są już na rynku pracy. - Aktualnie 24 uczniów z tej szkoły z nami bezpośrednio współpracuje i bardzo sobie tę współpracę cenimy. Jest to szkoła, która przygotowuje pracownika pod względem praktycznym do podjęcia pracy, uczy aktualnych trendów na rynku - podkreślał Stanisław Puchałka.

Spotkanie było także okazją do podsumowania unijnych projektów realizowanych przez szkołę.

Dzięki projektowi "By umieć więcej" 40 uczniów szkoły wyjechało na trzytygodniowe zagraniczne staże (do Hiszpanii lub Niemiec). Byli to m.in. uczniowie kształcący się w zawodach - technik pojazdów samochodowych, usług fryzjerskich, chłodnictwa i klimatyzacji oraz mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer i sprzedawca. Uczniowie podnosili swoje kompetencje zawodowe oraz językowe.

Z kolei projekt "Chcemy wiedzieć i umieć więcej" skierowany był do 18 nauczycieli, którzy uczestniczyli w 5-dniowych kursach w Anglii lub Hiszpanii.

Na realizację obu projektów udało się pozyskać z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 490 tys. zł.

ab
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.