pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2729

[ZDJĘCIA] Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W pierwszą sobotę grudnia, po dwóch latach przerwy klubowicze UKST "Diablak" Pszczyna mieli okazję powrócić do Wiednia, w ramach jednej z dwóch tegorocznych wycieczek na jarmarki bożonarodzeniowe.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu z Diablakiem - 7.12.2019 · fot. UKST Diablak


Na początku pobytu w stolicy Austrii, wyposażeni w Tour Guide System, odwiedziliśmy Kahlenberg, czyli miejsce, z którego 12 września 1683 roku król Jan III Sobieski rozpoczął zasadniczą część słynnej odsieczy wiedeńskiej. Po krótkiej przerwie, przejechaliśmy przez Grinzing dawną wioskę winiarską, w kierunku letniej rezydencji Habsburgów, ku pałacowi i parkowi Schönbrunn. Następnie po niemalże półtora godzinnej przerwie, udaliśmy się pod Budynek Secesji, by odebrać naszego licencjonowanego przewodnika po Austrii i Wiedniu - Annę Perłowską-Frölich, z którą spędziliśmy kolejne 3 godziny objeżdżając wiedeńską Ringstrasse i spacerując w nocnej aurze po Innere Stadt. Po nagrodzeniu Pani Ani gromkimi, spontanicznymi brawami, turyści mieli okazję nacieszyć się urokiem i smakiem wiedeńskich jarmarków adwentowo-bożonarodzeniowych.

Podczas wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z ogólną historią miasta i całej Austrii, a także licznymi ciekawostkami na temat życia codziennego we Wiedniu oraz o wszelakich wiedeńskich przysmakach i zwyczajach na przestrzeni wieków.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu z Diablakiem - 7.12.2019
Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu z Diablakiem - 7.12.2019 · fot. UKST Diablak


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
  • 12.01.2020r. - wycieczka DLA KAŻDEGO - KOPALNIA GUIDO
  • 18.01.2020r. - baseny termalne w Chochołowie i Zakopane
  • 19.01.2020r. - Zimowa Babia Góra
  • 26.01.2019r. - Wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)


  • 13.12.2019r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej


Zapraszamy!

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj