pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 grudnia 2019
  • wyświetleń: 11073

Świeże warzywa, owoce oraz karpie od lokalnego producenta

Artykuł sponsorowany:

DZIDA BAZAR mieszczący się w Goczałkowicach-Zdroju przy ulicy Zimowej 54 zaprasza po świeże warzywa z własnych upraw oraz po jabłka, które zostały wypielęgnowane w ich sadach, a także po pyszne karpie z ochabskich stawów należących do Stadniny Koni w Ochabach, które objęte są obszarem NATURA2000

Stadnina Ochaby


Karpie są tradycyjnie karmione pszenicą zebraną z pól objętych obszarem NATURA 2000. Stawy rybne znajdują się w bezpośredniej bliskości jodowej tężni oraz kopalni i warzelni solanek. To daje gwarancję wykwintnego smaku potraw przygotowywanych z ochabskich karpi, które znajdują licznych koneserów smacznej i zdrowej kuchni.

Po karpie, amury, sumy i szczupaki zapraszamy do DZIDA BAZAR. Znajdziecie tam także: buraczki, cebule, marchewki i pietruszki oraz pięć odmian jabłek wypielęgnowanych w ich sadach.

DZIDA BAZAR


Historia Stadniny Koni w OchabachNa przełomie XVIII i XIX wieku w Ochabach powstał folwark, w którym rozpoczęto hodowlę koni, zarówno pociągowych, jak i rasowych ogierów. Od 1798 r. folwark był własnością księcia Albrechta Habsburga. Majątkiem książęcym zawiadywał zarządca. W ramach parcelacji majątku Komory Cieszyńskiej rozpoczętej po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., część majątku została przekazana na potrzeby wojska polskiego celem zorganizowana stada rozrodczego dla polskiej kawalerii, natomiast w Ochabach hodowano źrebięta i konie pociągowe. Po zakończeniu II wojny światowej stadnina w Ochabach stała się częścią Państwowego Stada Ogierów w Drogomyślu. W 2012 roku stadnina znalazła swoich prywatnych właścicieli, którzy obrali sobie za cel przywrócenie jej do dawnej świetności. Dlatego poza hodowlą koni kontynuowana jest w stawach rybnych produkcja karpia.

--
DZIDA BAZAR
Goczałkowice-Zdrój,
ul. Zimowa 54
tel. 32 210 72 43
www.stadninaochaby.pl
www.dzidaprodukt.pl