pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 8677

Uczniowie powiatowych szkół otrzymali stypendia starosty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Robert Szafron i Tomasz Pękała to laureaci tegorocznych stypendiów starosty pszczyńskiego.

Reklama

stypendium
Uczniowie otrzymali stypendia starosty · fot. Powiat


Tomasz Pękała jest uczniem technikum w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. Zajął I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Zawodowych w zawodzie obrabiacz metali. Z kolei Robert Szafron, uczeń technikum w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Geodezja z pasją".

- Laureaci tegorocznych stypendiów mają olbrzymi potencjał i możliwości. Sprostali wysokim wymaganiom, wynikającym ze zmiany przepisów dotyczących programów stypendialnych. Mam nadzieję, że stypendium jeszcze pomoże im w rozwoju - mówi Barbara Bandoła, która wręczyła stypendia podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

stypendium starosty
Uczniowie otrzymali stypendia starosty · fot. Powiat


Stypendium starosty pszczyńskiego jest formą realizacji Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży i jest przyznawane uczniom pobierającym naukę w szkołach prowadzonych przez powiat pszczyński. Mogą je otrzymać laureaci lub uczestnicy przedmiotowych olimpiad międzynarodowych lub laureaci, finaliści konkursów, olimpiad naukowych, przedmiotowych oraz związanych z kształceniem w zawodzie na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, organizowanych przez ministra edukacji narodowej, kuratora oświaty, uczelnie wyższe oraz inne instytucje działające na rzecz oświaty i nauki. Stypendium wynosi 1500 zł.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj