pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1911

Pszczyński Zamek na toruńskiej wystawie

Po raz 18 dzieci i młodzież naszego regionu szukała oryginalnych pomysłów na pokazanie zamku pszczyńskiego w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. „Moja przygoda w muzeum” - pisze Dziennik Zachodni. Temat znalazł się na warsztacie 841 osób od piątego roku życia do matury. Ocenie poddano 444 prac, z których do nagród zakwalifikowało się 26, a na wyróżnienia zasłużyło 76. Te można było oglądać w czerwcu w gotyckich piwnicach zamkowych i samemu zabawić się w jurorów, oddając głos na najlepszą. Wystawę zobaczyło ponad 3 tys. osób, głosowało ponad dwa tysiące.

Za najlepsze publiczność uznała pracę „W zwierciadle” Małgorzaty Grabowskiej z Bojszów, „W zaciszu” Beaty Czernik z Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych w Woli, „Westybul” Małgorzaty Nowickiej z Miedźnej oraz „Północna fasada” Małgorzaty Piekorz z Bojszów.

Najlepsze prace powędrowały do Torunia, gdzie zmierzyły się z najciekawszymi z innych muzeów. Z całej Polski napłynęło ich około 1.400. Jedna nagroda i 13 kwalifikacji do wystawy pokonkursowej dla prac nadesłanych z Pszczyny to świetny wynik.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.