pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • 13 grudnia 2019
  • wyświetleń: 21506

[ZDJĘCIA, WIDEO] Widać już zarys ronda na ulicy Cieszyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj

Postępują prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie. Pogoda sprzyja budowlańcom, którzy wytyczyli już zarys ronda. Zobaczcie jak prezentuje się ta inwestycja na ujęciach z drona.Zadanie polega na przebudowie istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo z czterema wlotami, średnicą ronda 32 m, średnicą wyspy 17 m i szerokością jezdni ronda 5,5 m. Ponadto zaplanowano między innymi: budowę zatoki autobusowej, ciągi piesze, ciągi rowerowe, budowę nowego oświetlenia oraz remont lub przebudowę istniejących zjazdów. Planowany termin realizacji to 31 października 2020 r.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej - 6.12.2019 · fot. pless.pl


Przypominamy, że otwarcie ofert nastąpiło 9 sierpnia. Swoje propozycje złożyło pięciu wykonawców. Najniższa złożona oferta wynosiła 5 246 445,03 zł (P.B.D. Drogopol-ZW sp. z o.o. z Katowic). Pierwotnie na realizację tego zadania w budżecie województwa śląskiego zaplanowano przeznaczenie 5 139 351,90 zł, jednak sierpniową uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego udało się zwiększyć finansowanie, dzięki czemu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach mógł dokonać wyboru oferty.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Budowa ronda na ulicy Cieszyńskiej i Zdrojowej" podaj