pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2019
  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 28122

[ZDJĘCIA] Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach

W nocy z soboty na niedzielę w starym budynku szkoły przy ulicy Topolowej w Kobielicach wybuchł pożar.

Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach - 08.12.2019 · fot. OSP Studzionka


Informację o pożarze pszczyńska straż pożarna otrzymała 8 grudnia ok. godziny 1.50. Natychmiast na miejsce skierowane zostały trzy zastępy PSP oraz druhowie z najbliższych jednostek OSP.

- Strażacy, którzy kilkanaście minut później dotarli na miejsce zdarzenia, zastali płomienie obejmujące prawie całą część nadziemną, nieużytkowanego budynku szkoły. W związku z otrzymaną wstępną informacją o tym, że w środku mogą być poszkodowani, do wnętrza obiektu wprowadzeni zostali strażacy z liniami gaśniczymi. Po przeszukaniu obiektu oraz otrzymaniu dodatkowych precyzyjnych danych, wykluczono możliwość przebywania osób w budynku - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach - 08.12.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika


W związku z zagrożeniem dla strażaków (niestabilna konstrukcja oraz intensywność pożaru) dalsze działania prowadzone były z zewnątrz. Zastępy, które systematycznie dojeżdżały na miejsce akcji, budowały kolejne stanowiska gaśnicze oraz organizowały zaopatrzenie wodne.

- W kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej, podawana była woda z 4 stanowisk gaśniczych oraz 2 prądy piany ciężkiej. W trakcie działań, strażacy oraz ratownicy medyczni udzielili także pomocy osobie postronnej, która straciła przytomność. Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiono do żmudnej i długotrwałej pracy, związanej z rozbieraniem spalonych elementów konstrukcyjnych obiektu, ich wynoszeniem oraz dogaszaniem.

Pożar budynku starej szkoły w Kobielicach - 08.12.2019 · fot. KP PSP Pszczyna


Łącznie w działaniach które zakończono po godzinie 13:00, uczestniczyło 6 zastępów z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Suszca, Mizerowa, Rudziczki, Studzionki, Piasku, Jankowic i Rudołtowic. Ponadto, w siedzibie tut. komendy na zabezpieczeniu stacjonował zastęp OSP z Ćwiklic. Na miejsce przybyły także trzy patrole policji, zespół pogotowia ratunkowego i energetycznego oraz pracownicy UG w Suszcu.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.