pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4591

[ZDJĘCIA] Finał Szlachetnej Paczki: trwa weekend cudów w powiecie

Na tę chwilę potrzebujący, darczyńcy oraz wolontariusze czekają od dawna. Tylko w rejonie pszczyńskim Szlachetna Paczka trafi do 35 najbardziej potrzebujących rodzin.

Szlachetna Paczka 2019 · fot. Powiat


Szlachetna Paczka to pomoc dla tych, którzy o nią nie proszą, ale jej potrzebują. Najpierw przez wiele tygodni wolontariusze szukają rodzin, dotkniętych przez los. Tworzą szczegółową listę potrzeb, a w kolejnym etapie współpracują z darczyńcami, którzy zdecydują się je zaspokoić.

W pszczyńskim rejonie Szlachetnej Paczki pracuje w tym roku 19 wolontariuszy z liderką Klaudią Uszok. Dedykowaną pomoc otrzyma 7 i 8 grudnia 35 rodzin. To weekend cudów!

Przygotowane paczki darczyńcy dostarczają do magazynu, który mieści się w Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka. Stamtąd wolontariusze przekazują je potrzebującym w rejonie. - Nasi potrzebujący to zarówno osoby starsze, z niepełnosprawnościami, samotne, wielodzietne rodziny, rodzice samotnie wychowujący dzieci czy osoby młode, usamodzielniające się po pobycie w pieczy zastępczej. Darczyńcami są osoby fizyczne, firmy czy instytucje publiczne. Wśród najczęstszych potrzeb są: sprzęty agd, meble, opał, artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania, buty. Udało się także zapewnić elektryczny wózek inwalidzki czy kabinę prysznicową - mówią wolontariusze, którzy starają się o trwałą poprawę sytuacji swoich podopiecznych.

Rodziny włączone do programu otrzymują wsparcie materialne, ale przede wszystkim impuls do zmiany. Szlachetna Paczka to próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Wolontariusze odwiedzają jedną rodzinę kilka razy, poznają potrzeby domowników, zaprzyjaźniają się. Słowa otuchy, uścisk dłoni czy serdeczny uśmiech potrafią przywracać nadzieję na wyjście z trudnej sytuacji.

- Szlachetna Paczka to wielkie święto dobroczynności, które sprawia radość nie tylko obdarowanym, ale także wszystkim, tym, którzy otwierają swoje serca na najbardziej potrzebujących. Powiat pszczyński tworzą ludzie z wielkimi sercami - mówi starosta Barbara Bandoła, która spotkała się z wolontariuszami i podziękowała im za zaangażowanie w tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.