pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2019
  • wyświetleń: 6562

Wraca temat basenów nurkowych. Radny odpytuje burmistrza i PIK

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie radny Henryk Kopiec złożył zapytanie w sprawie zbiorników nurkowych, które powstały na terenie osiedla Piastów. Jak sam radny mówi, wraca do tematu, bo nadal nie otrzymał odpowiedzi na zagadnienia, które poruszył w 2017 roku.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.10.2019
Radny Henryk Kopiec zadał burmistrzowi Pszczyny pytania związane z budową basenów nurkowych. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- W związku z brakiem odpowiedzi na pytania zadane Panu Burmistrzowi Pszczyny i Przedsiębiorstwu Inżynierii Komunalnej w Pszczynie w 2017 roku dotyczące basenów nurkowych ponawiam jako radny swoje pytania - napisał w dokumencie radny Henryk Kopiec. Dodał, że pytania skierował nie tylko do burmistrza, ale również do prezesa Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Pszczynie. - Do moich pytań zadanych w 2017 roku miał obowiązek odnieść się pan Dariusz Skrobol Burmistrz Pszczyny czego nie zrobił, co również potwierdziło w piśmie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bielsku-Białej - grzmiał na sesji.

Ponadto - jak podkreślił podczas posiedzenia radny - burmistrz Pszczyny zlecił prezesowi PIK w Pszczynie, spółce podległej burmistrzowi Pszczyny, by odpowiedział na pytania.

Baseny nurkowe z lotu ptaka - 25.07.2019
Baseny nurkowe z lotu ptaka - zdjęcie z lipca 2019 roku · fot. pless.pl


W trakcie sesji Henryk Kopiec odczytał kolejnych 11 pytań, które dotyczą obiektów nurkowych będących w zarządzaniu Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. w Pszczynie. Ich listę publikujemy poniżej.

1. Czy została wykonana instalacja czyszcząca-filtrująca na osiedlu oraz ile wyniósł koszt tej instalacji?

2. Czy prawdą jest to, że instalacja ww miała być wykonana systemem gospodarczym, a pracowały tam firmy zewnętrzne, czy są faktury, odbiory, całkowity koszt wykonanych prac?

3. Czy prawdą jest to, że badając szczelność basenów, czterokrotnie napełniano i spuszczano wodę, kto i ile za to zapłacił, jaki był koszt całkowity badań szczelności zbiorników?

4. Czy inwestycja ta w momencie otwarcia i na dzień dzisiejszy jest ubezpieczona i jaki jest koszt tego ubezpieczenia oraz skąd pochodzą lub miały pochodzić pieniądze na to ubezpieczenie?

5. Czy inwestycja ta w momencie otwarcia i na dzień dzisiejszy posiada stosowne odbiory i protokoły (techniczne, budowlane itp.)?

6. Ile wynosi koszt dróg wykonanych na potrzeby tej inwestycji włącznie z drogą do osiedla, kto był wykonawcą tej drogi i kto położył kostkę brukową?

7. Czy dokonano uroczystego otwarcia obiektów w miesiącu sierpniu 2018 r., jaki to był koszt (szkolenie jaki koszt)?

8. Czy miało miejsce podwójne uroczyste otwarcie dla VIP, jeśli tak to gdzie i jaki był tego koszt, tej imprezy, kto finansował ww. imprezę oraz kto opłacał przejazdy VIP?

9. Czy prawdą jest, że koszt inwestycji basenów nurkowych w Pszczynie może opiewać na wiele milionów złotych?

10. Z czego wynika deficyt Spółki miejskiej PIK za 2018 r .w kwocie 1.600.000 zł?

11. Czy pracownicy Urzędu Miasta Pszczyna brali udział w targach związanych z promocją basenów nurkowych miejsce - Warszawa?

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.