pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • 19 grudnia 2019
  • wyświetleń: 8351

Dyskutowali o przebudowie ulicy Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju

W poniedziałek, 16 grudnia w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój odbyło się spotkanie zorganizowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie na temat planowanej przebudowy ul. Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju.

Dyskutowali o przebudowie ulicy Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju
Dyskutowali o przebudowie ulicy Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju - 16.12.2019 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Ul. Zimowa to droga powiatowa. Powiat pszczyński przymierza się do jej przebudowy. - W większości wspólnie z gminą wyremontowaliśmy drogi powiatowe na terenie Goczałkowic. Ul. Zimowa jest ostatnią drogą powiatową w Waszej gminie, która jest w stanie nieprzystającym do XXI w., głównie ze względów bezpieczeństwa - nie ma tam chodnika, nie jest dobrze wykonane odwodnienie. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że chcemy tę drogę przebudować - powiedział Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Inwestycja ma być realizowana przy udziale środków zewnętrznych. W tym roku wyłoniono firmę, która przygotowuje projekt przebudowy ul. Zimowej. W kosztach sporządzania projektu inwestycji partycypuje też gmina Goczałkowice-Zdrój.

Grzegorz Durczyński z firmy ABS - Ochrona Środowiska, która przygotowuje projekt przebudowy przedstawił najważniejsze informacje na temat planowanej inwestycji. - Celem przebudowy będzie poszerzenie jezdni, wybudowanie chodnika, wykonanie pobocza po drugiej stronie, zapewnienie odpowiedniego odwodnienia, a także przebudowa infrastruktury - mówił projektant. Jezdnia będzie miała szerokość 5,5 m. Póki co są dwa warianty usytuowania chodnika. Jeden zakłada chodnik po stronie północnej na całej długości ul. Zimowej, a drugi - częściowo po stronie północnej, a częściowo po stronie południowej. Projekt zakłada również przebudowę wszystkich skrzyżowań z drogami gminnymi, a także przebudowę lub budowę zjazdów indywidualnych do posesji.

Zimowa, Goczałkowice
Ulica Zimowa w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Podczas spotkania mieszkańcy mogli zapoznać się ze wstępnymi koncepcjami inwestycji, zadawać pytania projektantowi oraz inwestorowi, zgłaszać uwagi. - Wszystkie te uwagi rozpatrzymy, następnie zorganizujemy kolejne spotkanie w sprawie inwestycji - mówił Grzegorz Nogły.

Dwie koncepcje planowanej przebudowy ul. Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju są dostępne w wersji elektronicznej, w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Pszczynie - TUTAJ. Uwagi można wnosić do Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie do 10 stycznia. Należy je przesyłać na adres email pzd.pszczyna@gmail.com (wiadomość należy zatytułować "Uwagi Zimowa").

new, BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.