pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5288

[ZDJĘCIA] "Bajka na niepogodę" zdobyła serca mieszkańców powiatu

Niemal 1300 widzów i ponad 16 tys. zł na zakup głowicy ultrasonografu do badania noworodków w pszczyńskim szpitalu - to podsumowanie "Bajki na niepogodę", czyli charytatywnego spektaklu w wykonaniu samorządowców z powiatu pszczyńskiego.

Bajka na niepogodę w Suszcu · fot. GOK Suszec/Andrzej Grynpeter


Samorządowcy związani z powiatem pszczyńskim i gminą Pszczyna zagrali przedstawienie we wszystkich gminach powiatu. Opowieść o Parasolkowie i przyjaźni przedszkolaka Mirka ze smokiem Bubu, którego przez powierzchowną ocenę chcieli skrzywdzić dorośli, zdobyła serca mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Łącznie siedem spektakli (dwa w Pszczynie i po jednym w każdej z pozostałych gmin) od 20 października do 1 grudnia zobaczyło niemal 1300 osób - dzieci i dorosłych.

Podczas spektakli - udało się zebrać 16 660,67 zł, które zostaną przeznaczone na zakup głowicy ultrasonografu dla oddziału neonatologicznego pszczyńskiego szpitala. - Gorąco dziękujemy cudownej publiczności za piękny odbiór naszej bajki i szczodre wsparcie zbiórki na rzecz szpitala - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

bajka
"Bajka na niepogodę" zdobyła serca mieszkańców powiatu · fot. GOK Suszec/Andrzej Grynpeter


W spektaklu zagrali: starosta Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski, Grzegorz Wanot, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, skarbnik powiatu, Marek Dutkowski, radni miejscy i powiatowi: Maria Szostak, Grzegorz Kuczera, Michał Pudełko i Arkadiusz Gardiasz oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych: Bernadeta Sojka-Jany, Iwona Spora, Joanna Czakańska, Marcin Bienioszek, Teresa Wojtanowicz, Zbigniew Zywert i Dorota Zywert. Scenariusz napisała Marta Kwiek, aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, a reżyserią zajęła się Mirosława Gad z Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie. Scenografię stworzyli Jan Żur oraz Magdalena Kunysz-Pudełko, przy kostiumach pomogła Aleksandra Pławecka-Brauntsch, a w charakteryzacji uczennice i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

Bajka na niepogodę
"Bajka na niepogodę" zdobyła serca mieszkańców powiatu · fot. GOK Suszec/Andrzej Grynpeter


Osoby zaangażowane w spektakl kierują serdeczne podziękowania do dyrekcji i pracowników Pszczyńskiego Centrum Kultury, Gminnego Domu Kultury w Kobiórze, Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach, Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach-Zdroju, Gminnego Ośrodka Kultury w w Miedźnej z/s w Woli oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, którzy z dużą otwartością współorganizowali to przedsięwzięcie. Gorące podziękowania kierowane są także dla zarządu oraz pracowników i wolontariuszy Stowarzyszenia Omnibus, które organizowało i rozliczało zbiórkę środków.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.