pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7013

5,3 mln nielegalnych papierosów w magazynie na terenie powiatu

W hali magazynowej na terenie powiatu pszczyńskiego funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 5,3 mln sztuk papierosów znanej marki. Wyroby nie były oznaczone polskimi znakami akcyzy. Wartość rynkową zabezpieczonych towarów oszacowano na ponad 3,7 mln złotych. Nielegalny towar trafił już do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż sprawa jest powiązana z przeprowadzoną latem likwidacją fabryki i magazynu nielegalnych papierosów na Śląsku. Przypominamy, że skoordynowane działania KAS, CBŚP i Straży Granicznej doprowadziły wówczas do zabezpieczenia ponad 5,6 mln sztuk gotowych papierosów, a także prawie 2 ton krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze trzech służb weszli do kilku wcześniej ustalonych obiektów na terenie Śląska. W wyniku akcji zabezpieczono kompletną linię służącą do produkcji i pakowania papierosów, w tym specjalistyczne maszyny i surowce niezbędne do ich przygotowania, kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej oraz pojazdy i maszyny, z których można było skompletować dodatkową linię produkcyjną papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali wtedy łącznie 14 osób w wieku od 24 do 43 lat, w tym dwóch Polaków i dwunastu obywateli Ukrainy.

Jak ustalono jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. W trakcie zatrzymania mężczyzna usiłował zbiec z miejsca przestępstwa wspinając się na dach nielegalnej fabryki. Funkcjonariusze KAS z grupy realizacyjnej udaremnili tę ucieczkę.

new / pless.pl, źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.