pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2019
  • 10 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3381

[ZDJĘCIA] W Pawłowicach w piątek rozbłysła choinka

Tradycją w gminie Pawłowice jest uroczyste rozświetlenie choinki stojącej przy urzędzie w dniu św. Mikołaja.

W Pawłowicach w piątek rozbłysła choinka - 06.12.2019 · fot. UG Pawłowice


6 grudnia, przed godziną 17.00, przy urzędzie gminy pojawił się Mikołaj. Towarzyszyły mu dzieci, które wspólnie z wójtem gminy Franciszkiem Dziendzielem zapaliły światełka na choince. Wraz z choinką rozbłysły iluminacje świąteczne w centrum Pawłowic. Dziecięca grupa wokalna Fantazja wprowadziła wszystkich zebranych w radosny nastrój świątecznymi, zimowymi piosenkami.

Były drobne mikołajkowe upominki, a wszyscy chętni mogli do kamery złożyć świąteczno-noworoczne życzenia dla mieszkańców gminy. Krótki filmik z życzeniami będzie przygotowany na uroczyste otwarcie jarmarku świątecznego. Zgromadzeni przy choince mieszkańcy przeszli w towarzystwie Mikołaja do Centrum Kultury. Po obejrzeniu spektaklu "Puch! Puch!", specjalnie zaplanowanego na ten dzień dla najmłodszych, Mikołaj rozdał ponad setkę prezentów!

Tego dnia mikołajkowe imprezy odbywały się nie tylko w Centrum Kultury. Duże spotkanie z Mikołajem, dofinansowane z budżetu gminy w ramach inicjatywy lokalnej, a także przez Fundację JSW oraz Spółdzielnię Mieszkaniową Pawłowice, zorganizowało Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Pawłowice RAZEM na placu przy Spółdzielni Mieszkaniowej. Mikołaj odwiedził też gminne przedszkola i szkoły, m.in. Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Osiedlu Pawłowice.

W zapakowaniu 436 prezentów pomagała rada rodziców. Mikołaj w asyście diabła i sympatycznego Spongeboba odwiedzał dzieci, rozdając słodycze, gry zręcznościowe oraz ekologiczną grę podróżną. Wieczorem Mikołaja można było spotkać również na lodowisku.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.