pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1719

Ostro nad uchwałą

Gmina Pszczyna poręczy 2,5 mln zł kredytu zaciąganego przez Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na budowę nowych domów mieszkalnych. Tak zdecydowała większość pszczyńskich radnych. Uchwale towarzyszyła gorąca dyskusja.

Kredyt jest potrzebny na postawienie trzech budynków mieszkalno-usługowych przy ul. Bielskiej-Bednorza z infrastrukturą towarzyszącą. Całkowita wartość kredytu wynosi 3,9 mln zł, gmina Pszczyna ma poręczyć 2,5 mln zł. Jak podano w uzasadnieniu, obecnie PTBS spłaca 30-letni kredyt zaciągnięty w Banku Gospodarstwa Krajowego na zakończoną już inwestycję trzech budynków przy ul. Korfantego. "Stąd możliwości samej spółki w zakresie skutecznego zabezpieczenia nowego kredytu są znacznie bardziej ograniczone niż w przypadku zakończonej już inwestycji. Poręczenie kredytu przez stuprocentowego właściciela PTBS - gminę Pszczyna - stanowi dla banków gwarancję jego spłaty, a tym samym daje szansę na jego udzielenie" - czytamy w uchwale. W wyniku nowej inwestycji mają powstać 42 mieszkania.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.