Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 listopada 2019
  • 13 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3690

Akcja krwiodawstwa podczas jarmarku bożonarodzeniowego

Za nami:

14 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00 w Pszczynie, na terenie jarmarku bożonarodzeniowego odbędzie się akcja krwiodawstwa "Dar za Dar".

Organizowanie akcji "Dar za Dar" weszło w krew w Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, która po raz kolejny wraz z RCKiK i Lasami Państwowymi podaruje krwiodawcom choinki.

- "Dar za Dar" staje się coraz popularniejsza. Cieszymy się, że zgłaszają się do nas kolejne miejscowości, które pragną przeprowadzać akcje krwiodawstwa podczas świątecznych jarmarków, a przede wszystkim wraz z nami popularyzować problematykę krwiodawstwa - mówią organizatorzy z Fundacji Kropla Życia.

Zapotrzebowanie szpitali na krew jest przez cały rok. Niestety, nikomu dotąd nie udało się sztucznie wyprodukować tego składnika, który jest niezbędnym elementem funkcjonowania naszego organizmu. Tylko oddanie krwi przez zdrowego dawcę może pomóc ofiarom wypadków i osobom oczekującym w szpitalach na operacje.

- Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas ciepła, radości i budowania tego, co wokół nas najważniejsze- ludzkiej życzliwości i szacunku. Są wśród nas osoby, które przez cały rok niosą pomoc potrzebującym, są bohaterami czasu pokoju, dają to co bezcenne - dar zdrowia i życia w postaci oddanej krwi - podkreślają organizatorzy. Krwiodawcy dobrowolnie przekazują innym to, co w życiu jest najważniejsze i bezcenne - nadzieję na powrót do zdrowia i lepszego życia.

Dla krwiodawców, którzy w trakcie akcji oddadzą krew, organizatorzy mają przygotowany dar - żywe drzewko. To w wielu kulturach symbol życia i odrodzenia, a przede wszystkim symbol rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Choinkę otrzymają wszyscy, którzy oddadzą krew zarówno pierwszy, jak i kolejny raz.

Dar za dar

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.