Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 3370

W Goczałkowicach i Woli "Bajka na niepogodę" przy pełnej widowni!

To był bardzo pracowity i pełen emocji weekend dla samorządowej, teatralnej grupy, która ze spektaklem "Bajka na niepogodę" objeżdża wszystkie gminy powiatu.

"Bajka na niepogodę" - spektakle w Goczałkowicach i Woli · fot. Powiat


W sobotę, 23 listopada Parasolkowo zawitało do wypełnionej po brzegi sali Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój, gdzie spektakl zobaczyło 120 osób.

W niedzielę, 24 listopada przygody mieszkańców Parasolkowa, przedszkolaka Mirka i smoka-jarosza zobaczyło niemal 200 osób w wypełnionej do ostatniego miejsca sali Domu Kultury w Woli.

- To oznacza, że nasz spektakl tylko w ten weekend w dwóch gminach zobaczyło niemal 320 osób. Gorąco dziękujemy wspaniałej publiczności za ciepłe przyjęcie i wsparcie naszej inicjatywy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. W poprzednich tygodniach "Bajka... " wystawiana była w Pszczynie, Kobiórze oraz Pawłowicach.

"Bajka na niepogodę" to przedstawienie dla dzieci i na rzecz dzieci - wszystkie środki, które uda się zebrać zostaną przeznaczone na zakup głowicy ultrasonografu, wykorzystywanego do badania noworodków w pszczyńskim szpitalu.

Na scenie pojawiają się: starosta pszczyński, Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski, Grzegorz Wanot, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, skarbnik powiatu, Marek Dutkowski, radni miejscy i powiatowi: Maria Szostak, Grzegorz Kuczera, Michał Pudełko i Arkadiusz Gardiasz oraz dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek samorządowych: Bernadeta Sojka-Jany, Iwona Spora, Joanna Czakańska, Marcin Bienioszek, Teresa Wojtanowicz, Zbigniew Zywert i Dorota Zywert. Scenariusz napisała Marta Kwiek, aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, a reżyserią zajęła się Mirosława Gad z Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

Kolejne przedstawienie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Będzie to ostatnia okazja, żeby zobaczyć ten wyjątkowy spektakl. Już teraz gorąco zapraszamy. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie suszeckiego GOK-u, a także w niedzielę przed przedstawieniem.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.