Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 listopada 2019
  • wyświetleń: 1865

Współczesny problem pracodawców, czy można mu zaradzić?

Materiał partnera:

Różnego rodzaju benefity, wyjazdy integracyjne i biura przyjazne pracującym, możliwość pracy zdalnej to tylko kilka z wielu sposobów współczesnego pracodawcy na to, aby zdobyć i utrzymać dobrego specjalistę. Działy HR dwoją się i troją, aby znaleźć kogoś, kto będzie spełniał odpowiednie oczekiwania, czyli miał właściwe doświadczenie i kwalifikacje. Czy istnieje sposób na uproszczenie tego systemu?

Współczesny problem pracodawców, czy można mu zara


Sytuacja na rynku pracy w Polsce - roku 2019Aktualnie sytuacja na rynku pracy w naszym kraju jest dość stabilna. Od roku 2013 bezrobocie w Polsce systematycznie spada, w styczniu wynosiło zaledwie 6,1 proc. To bardzo dobry ranking, który świadczy o tym, że gospodarka się rozwija.

Firmy rosną, zwiększają zakres proponowanych przez siebie usług, a to oznacza, że potrzebna jest zdecydowanie większa ilość specjalistów. I tu pojawia się problem, brakuje odpowiednich kandydatów.

Dodatkowo właściciele firm coraz wyżej stawiają swoją poprzeczkę. Oferta proponowanych przez nich benefitów i udogodnień pracowniczych jest z roku na rok bardziej bogata, rozbudowana. W efekcie o wiele trudniej jest znaleźć dobrego specjalistę, a następnie go utrzymać. Łącznikiem pomiędzy jedną i drugą stroną stała się platforma Talentuno. Czy już wiesz, jak funkcjonuje?

Społeczność Talentuno - koło ratunkowe dla branży HRSwego rodzaju rewolucją jest działająca na polskim rynku platforma Talentuno, która skupia zarówno pracodawców, jak i kandydatów poszukujących odpowiedniej pracy, a także MatchMakerów, czyli niezależnych rekruterów.

Każdy może zostać takim pośrednikiem i bez problemu łączyć wykonywanie tej czynności ze swoją dotychczasową główną pracą zawodową. Tego rodzaju freelancing pozwala na wyszukiwanie odpowiednich kandydatów w prywatnej sieci kontaktów. Co ważne, jest to zajęcie bardzo dochodowe, za każde polecenie, które zakończy się sukcesem, otrzymuje się średnio 2100 zł.

Mamy tu do czynienia z siłą crowdsourcingu, pracodawcy uzyskują dostęp do o wiele większej grupy specjalistów. Jest to nie tylko otwarcie nowych możliwości, ale też automatyzacja całego procesu rekrutacji.

Dochodzi do znacznego skrócenia wstępnej selekcji. Oszczędność czasu to równocześnie mniejsze koszty. Szacuje się, że po wdrożeniu może dojść do ich obniżenia nawet o 60 proc. Taka opcja to także lepsze możliwości dla wielu pracowników, szanse na zdobycie oferty pracy marzeń rosną.