pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2019
  • wyświetleń: 2518

[ZDJĘCIA] Trzy Kopce Wiślańskie - Rodzinnie z UKST "Diablak"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Niedziela, 17 listopada, przyjemna temperatura otoczenia, słoneczna jesienna pogoda czyli wymarzone warunki na wycieczkę w góry. Wycieczka w Beskid Śląski zorganizowana została przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko.

Trzy Kopce Wiślańskie - Rodzinnie z UKST "Diablak" - 17.11.2019 · fot. UKST Diablak


Wycieczka o charakterze rodzinnym rozpoczęła się w Ustroniu skąd przez Zakrzosek (695m n.p.m.) liczna grupa dotarła na Trzy Kopce Wiślańskie (803m n.p.m.), gdzie rozgościli się w prywatnym schronisku Telesforówka. Trasa powrotna wiodła do Brennej Leśnicy. Podczas przejścia pieszego można było zapoznać się z osobliwościami przyrody zarówno flory jak i fauny. Uczestnicy wycieczki zapoznali się także z historią Księstwa Cieszyńskiego, topografią Beskidu Śląskiego, z ciekawostkami dotyczącymi miejscowości znajdujących się na trasie przejazdu.

W Brennej turyści odwiedzili Beskidzki Dom Zielin "Przytulia", gdzie zapoznali się z prezentowanymi eksponatami, zobaczyli wystawę interaktywną dotyczącą życia, dawnych zawodów, zwyczajów górali oraz poznali rosnące w okolicach rośliny, a zwłaszcza zioła. Uczestnicy skorzystali również z możliwości skosztowania pysznej herbaty sporządzonej z darów natury. Dziękujemy wszystkim za miłą i niepowtarzalną atmosferę, za wspaniałe towarzystwo zwłaszcza naszym najmłodszym turystom, którzy dzielnie pokonali trudy wycieczki. Wędruj z nami, bo zawsze warto!

Trzy Kopce Wiślańskie - Rodzinnie z UKST "Diablak" - 17.11.2019
Trzy Kopce Wiślańskie - Rodzinnie z UKST "Diablak" - 17.11.2019 · fot. UKST Diablak


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 8.12.2019r. - wycieczka w Beskid Śląski (Wapienica - Szyndzielnia - Bystra)
  • 12.01.2020r. - wycieczka DLA KAŻDEGO - KOPALNIA GUIDO
  • 18.01.2020r. - termy Chochołów
  • 19.01.2020r. - Zimowa Babia Góra
  • 26.01.2019r. - Wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj