Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 19210

[FOTO] Zderzenie ciężarówki z lokomotywą na przejeździe kolejowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W środę, 20 listopada około godziny 6:45 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Czystej samochód ciężarowy zderzył się tam z lokomotywą. Kraksa miała miejsce na przejeździe kolejowym bez zapór i sygnalizacji świetlnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Kraksa na przejeździe kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach - 20.11.2019 · fot. Bielskie Drogi


Według wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, 50-latek z powiatu rybnickiego jadąc ulicą Czystą w kierunku jednego z tamtejszych przedsiębiorstw, po przejechaniu przejazdu kolejowego napotkał kolejkę pojazdów oczekujących na możliwość wjazdu na teren budowy. Kierowca ciężarówki zdecydował się wycofać pojazd. Podczas manewru cofania wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, doprowadzając do zderzenia z lokomotywą pociągu sterowaną przez 34-letniego maszynistę z powiatu chrzanowskiego. Lokomotywa nie ciągnęła wagonów. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Z naszych informacji wynika, że elektrowóz nie jechał bardzo szybko (60-80km/h). Maszynista rozpoczął procedurę awaryjnego hamowania, ale potrzebował kilkudziesięciu metrów. Kolizja miała miejsce przy prędkości około 15-20km/h.

Naczepa samochodu ciężarowego była załadowana 24 tonami... podkładów pod tory kolejowe.

Ruch pociągów na trasie z Czechowic-Dziedzic do Wisły był wstrzymany. Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustalą eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Loading...

BM, sid / pless.pl, źródło: bielskiedrogi.pl, KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.