Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2019
  • wyświetleń: 4392

[ZDJĘCIA] Policyjny profilaktyk ostrzegał seniorów przed oszustami

Policyjny profilaktyk oraz proboszcz z osiedlowej parafii w Pszczynie kolejny raz postanowili połączyć siły i w ramach zorganizowanego dla seniorów spotkania przybliżyli parafianom problemy oszustw.

Policyjny profilaktyk ostrzegał seniorów przed oszustami - 11.2019 · fot. KPP Pszczyna


Zarezerwowany dla aspiranta czas na pogadankę zamienił się w ponad godzinną, bardzo ożywioną dyskusję na temat bezpieczeństwa ludzi starszych. Poparte licznymi przykładami rozmowy pokazały, jak duża jest potrzeba bezpośredniego kontaktu mieszkańców z mundurowymi, a zaproszenie na następne spotkanie wskazało, jak dużym zainteresowaniem cieszą się tego typu wizyty.

Wizyty pszczyńskich policjantów w kościołach to nie pierwszyzna. Policyjne pogadanki w salkach katechetycznych odbywają się dzięki zaproszeniom księży z poszczególnych parafii. Zaangażowani, podobnie jak stróże prawa, w dbanie o tzw. wspólne dobro, starają się przestrzec swoich parafian przed zagrożeniami w codziennym życiu. W tym celu proszą o kilkuminutowy wykład specjalistów w mundurze. Tak też było i tym razem. Profilaktyk korzystając z zaproszenia proboszcza z parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Pszczynie kolejny raz spotkał się z seniorami pszczyńskich osiedli. Omawiając metodę oszustwa na "wnuczka", przedstawił również nowe sposoby stosowane przez sprawców, w tym na "policjanta" lub "pracownika spółdzielni lub gazowni". Nie zapomniał także wspomnieć o ofertach nieuczciwych sprzedawców.

Policjant przestrzegał osoby starsze przed pochopnym zawieraniem umów, otwieraniem drzwi nieznanym osobom i okazywaniem im swoich dokumentów oraz faktur za energię. Profilaktyk przypomniał zasady, jakimi należy kierować się w takich przypadkach i omówił czynności, które należy natychmiast wykonać, a których absolutnie unikać. Proponował, żeby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, natychmiast skontaktować się z dyżurnym jednostki policji.

Zaapelował także w sprawie noszenia odblasków. Podkreślał, jak bardzo taki mały, fluorescencyjny element poprawia widoczność pieszych i rowerzystów na drodze. Przy okazji spotkania wszystkie zgromadzone w salce osoby otrzymały ulotki dotyczące najczęściej stosowanych przez oszustów metod.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.