Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 listopada 2019
  • wyświetleń: 4214

Kradzież roweru przy dworcu PKP. Policja apeluje: zapinaj swój rower!

Pszczyna to miasto, w którym królują rowery. Niestety, ma to też swoje odbicie w policyjnych statystykach. Z sytuacji, kiedy rower nie jest w żaden sposób zabezpieczony, korzystają bowiem złodzieje. Bez wzbudzania żadnych podejrzeń przechodniów, wsiadają na jednoślad i spokojnie odjeżdżają. Dlatego policjanci apelują - zapinaj swój rower!

Policjanci przypominali rowerzystom o zabezpieczaniu jednośladów - 14.11.2019 · fot. KPP Pszczyna


W rejonie nowo otwartego Centrum Przesiadkowego w Pszczynie, gdzie przewidziano specjalną, zadaszoną strefę ze stojakami dla rowerów, każdego dnia pozostawianych jest sporo jednośladów. Większość z nich ma różnego rodzaju linki zabezpieczające, niektóre nawet kłódki z łańcuchami, lecz zdarzają się też takie, które niestety "proszą się o nowego właściciela". W czwartek, 14 listopada dzielnicowa i policjanci z pszczyńskiej patrolówki postanowili przyjrzeć się bliżej sposobom zabezpieczania rowerów i zaapelować do ich właścicieli o podjęcie prostych działań uniemożliwiających amatorom cudzej własności ich kradzież.

Zarówno tam, gdzie mundurowi stwierdzili brak jakiegokolwiek zabezpieczenia lub nienależyte jego wykorzystanie, i tam, gdzie rower był zabezpieczony prawidłowo, czyli linka była przypięta do jego elementu stałego i stojaka, pozostawiali paski - jeden z policyjnym apelem, a drugi odblaskowy.

Takie działania dzielnicowych w okolicach szkół i dworców, gdzie tych pozostawianych na kilka godzin rowerów jest najwięcej, będą prowadzane jeszcze przez kilka tygodni. Tak długo, aż jazdę na rowerze uniemożliwi zimowa aura oraz do czasu, aż miłośnicy tego typu przemieszczania się staną się bardziej zapobiegliwi i zaczną bardziej troszczyć się o swoją własność.

- Dla przykładu, w poniedziałek ktoś postanowił skorzystać z okazji i zabrać ze stojaka na rowery Krossa. Wartość roweru właściciel wycenił na 1200 zł. Przyznał, że zostawił go w stojaku przy dworcu kolejowym, lecz w żaden sposób go nie zabezpieczył - informuje asp. sztab. Karolina Błaszczyk. - Przypominamy, zapnij rower, nie daj szansy złodziejowi!

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.