Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 listopada 2019
  • wyświetleń: 3691

[ZDJĘCIA] Cykl "Wolność!" powrócił! Gwiazdą koncertu zespół Lao Che

Pszczyńską tradycją stały się organizowane 11 listopada koncerty pod hasłem "Wolność!". Nie inaczej było w tym roku. Na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury zaprezentowała się grupa Lao Che.

Koncert zespołu Lao Che w ramach Koncertu "WOLNOŚĆ" w PCKul - 11.11.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Muzycy nie zawiedli publiczności. Zagrali prawie dwugodzinny koncert, sięgając po najbardziej znane przeboje. Sala widowiskowa była zapełniona do ostatniego miejsca. Bilety na poniedziałkowe wydarzenie rozeszły się błyskawicznie.

Zanim na scenie pojawił się zespół, publiczności zaprezentowała się Martyna Guzy, laureatka XV Konkursu Piosenki Poetyckiej "Sentymenty".

Laureatka XV konkursu Piosenki Poetyckiej "Sentymenty" Martyna Guzy, przed koncertem WOLNOŚĆ zespołu Lao Che w PCKul - 11.11.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Lao Che to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał 7 albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu. Ich muzyka łączy w sobie elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy jazzu i funka. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: "Gusła", "Gospel", "Powstanie Warszawskie", "Dzieciom" czy też najnowszy album "Wiedza o Społeczeństwie".

Zespół występuje w składzie:
  • Rafał Borycki - bas, wokal
  • Mariusz Denst - sampler, wokal
  • Hubert Dobaczewski - wokal, gitara
  • Maciek Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal
  • Michał Jastrzębski - Szwed - perkusja
  • Karol Gola- saksofon, flet, klawisze
  • Filip Różański - instrumenty klawiszowe, wokal


Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród w tym: Fryderyk w kategorii "Rock" w roku 2016 i 2019.

Cykl "Wolność!" to seria koncertów, które odbywają się w Święto Niepodległości na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury. W poprzednich latach gwiazdami imprezy byli m.in. Happysad, Dawid Podsiadło, Kortez.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.