Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2019
  • 27 listopada 2019
  • wyświetleń: 26421

Zbyszek potrzebuje wsparcia w walce z rakiem mózgu

46-letni Zbyszek pochodzi z Goczałkowic-Zdroju, a obecnie mieszka w Studzionce. W październiku tego roku jego życie uległo całkowitej zmianie. Lekarze wykryli u niego raka mózgu - glejak wielopostaciowy. W internecie zorganizowana została zbiórka na jego leczenie.

Zbyszek ma żonę i dwoje dzieci. Koledzy z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego Ruch "Zofiówka" w jego imieniu proszą o pomoc, bo Zbyszek jest zbyt skromny, zbyt powściągliwy, żeby to zrobić.

- Kiedy 5 maja 2018 roku doszło do silnego wstrząsu w naszej kopalni "Zofiówka", to właśnie Zbyszek był jednym z pierwszych zastępowych, który ruszył wraz ze swoim zastępem ratowniczym na pomoc kolegom uwięzionym w czeluściach kopalni - czytamy na stronie zbiórki. - Pamiętajmy, że tyle jesteśmy warci, ile możemy zrobić dla innych. Pamiętajmy też, że pomoc człowiekowi w chorobie to sprawdzian z naszej miłości i człowieczeństwa.

Walka z nowotworem jest niesprawiedliwa, nie dlatego, że ludzie cierpią, tylko dlatego, że na jednej szali leży ludzkie życie, a na drugiej pieniądze. - Zbyszek podjął walkę o swoje życie i zdrowie. Jednak leczenie będzie bardzo kosztowne i dlatego liczymy na wasze wsparcie finansowe. Prosimy każdego człowieka dobrej woli o pomoc, by nie zabrakło nam nadziei, że nasz kolega Zbyszek wyzdrowieje - apelują organizatorzy zbiórki.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.