Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 listopada 2019
  • 11 listopada 2019
  • wyświetleń: 4866

Wzmożony ruch w Ćwiklicach i Rudołtowicach. Potrzeba chodnika

Przemieszczanie się pieszych po ulicy A. Zawadzkiego, biegnącej przez sołectwa Ćwiklice i Rudołtowice, jest bardzo niebezpieczne. W ciągu drogi nie ma bowiem chodnika, a mieszkańcy obserwują wzmożony ruch samochodów ciężarowych. Radny Andrzej Wojtanowicz zwrócił się z prośbą o utworzenie w tym miejscu ciągu pieszego.

Rudołtowice, Zawadzkiego
Ulica Zawadzkiego w Rudołtowicach · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Droga przy ulicy A. Zawadzkiego jest drogą powiatową, zarządzaną przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Brak chodnika powoduje, że dzieci uczęszczające do obu szkół podstawowych, muszą chodzić ulicą.

- Wzmożony ruch samochodowy stwarza potencjalne zagrożenie dojścia do wypadków. Wyremontowana ulica A. Zawadzkiego (na odcinku od ulicy Męczenników Oświęcimskich do ulicy Brzozowej) i ulica Brzozowa do DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz częste korki na DK-1 w stronę Pszczyny i ul. Męczenników Oświęcimskich powodują, że odcinek ulicy A. Zawadzkiego stał się tranzytem dla wielu pojazdów, przede wszystkim samochodów ciężarowych. W ostatnim okresie mieszkańcy zauważyli, że dziennie w godzinach między 7.00 a 16.00 ulicą tą przejeżdża około 60 tzw. wanien z kruszywem. Auta te jeżdżą z kierunku Oświęcim lub Bielsko-Biała - napisał w interpelacji Andrzej Wojtanowicz.

Radny zwrócił się z prośbą do burmistrza o wystosowanie pisma do Starostwa Powiatowego w Pszczynie o ujęcie w budżecie budowy chodnika przy ul. A. Zawadzkiego w sołectwach Ćwiklice i Rudołtowice. - Liczę także, że Pan Burmistrz będzie miał na uwadze wsparcie tej tak ważnej i dla gminy inwestycji - zakończył pismo Andrzej Wojtanowicz.

Treść interpelacji z prośbą o uwzględnienie budowy dalszego odcinka chodnika w budżecie Powiatu na 2020 rok została przekazana do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.