pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2019
  • 9 listopada 2019
  • wyświetleń: 5664

Zaduszki w Skansenie "Żywoty świętych osiedlowych"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Za nami:

Młodzieżowa grupa teatralna KÓrtyna z POPP zaprasza na Zaduszki w Skansenie. W tym roku młodzież zaprezentuje spektakl pt. "Żywot świętych osiedlowych".

Spektakl w ironiczny sposób nawiązuje do "Złotej legendy" Jakuba de Voragina średniowiecznego hagiografa. W dowcipny i przekrętny sposób przedstawia współczesny świat a właściwie jego fragment jakim jest miejskie osiedle jako uniwersum osobowości, w którym odwieczne problemy dobra- zła, życia-śmierci, wartości-antywartości nadal są aktualne. Stają się też punktem wyjścia do refleksji nad miejscem Boga i religijności we współczesnym świecie.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 9 listopada w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej. W rolach głównych: Agata Szydełko, Karolina Bagińska, Dominika Kremza, Julia Kristof, Katarzyna Blacha, Monika Szpyrka, Kamila Cieślak, Maksymilian Szulc, Jakub Muszik, Krzysztof Rozmus i Maciej Pudełko.

Scenariusz: na podstawie książki L. Amejko "Żywoty świętych osiedlowych". Reżyseria: Anna Masny

Zaduszki w Skansenie 2019

BM / pless.pl
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj