pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 października 2019
  • wyświetleń: 9574

Potrącenie dwóch kobiet na przejściu dla pieszych

Policjanci z Pszczyny wyjaśniają dokładny przebieg wypadku drogowego z środy, w którym ucierpiała 74- letnia mieszkanka Radostowic. Kobieta ze złamaną kością podudzia trafiła do szpitala. Została potrącona na pasach. Twierdziła, że weszła na nie, bo świeciło się zielone światło.

Zdarzenie odnotowano wczoraj, kilka minut po 17.00. Ze zgłoszenia wynikało, że w Radostowicach w rejonie skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i Porębskiej, na tamtejszym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, doszło do potrącenia 74-latki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodziła na drugą stronę jezdni mając zielone światło. Nie wiadomo natomiast, dlaczego 56-letnia kierująca peugeotem nie zdołała odpowiednio wcześnie zareagować, zahamować, i uniknąć w ten sposób potrącenia pieszej. Na to i inne pytania przyjdzie teraz odpowiedzieć zajmującym się tą sprawą śledczym. Na chwilę obecną wiadomo, że obydwie panie były trzeźwe w chwili zdarzenia.

Dzień wcześniej w Suszcu na ul. Pszczyńskiej miało miejsce podobne zdarzenie. W wypadku również ucierpiała piesza, która ze złamanymi nogą i ręką trafiła pod opiekę lekarzy. Została potrącona na przejściu dla pieszych przez kierującą hyundaiem.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.