pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2019
  • wyświetleń: 7726

[ZDJĘCIA] Końcówka prac na ul. Pawiej w Wiśle Małej

Postępują prace przy największej w tym roku drogowej inwestycji realizowanej przez powiat pszczyński. Jeszcze w tym tygodniu na ul. Pawiej w Wiśle Małej dokończone zostaną prace asfaltowe.

Końcówka prac na ul. Pawiej w Wiśle Małej - 10.2019 · fot. Powiat


Przebudowa drogi powiatowej - ul. Pawiej w Wiśle Małej (etap I) ruszyła w połowie maja. Inwestycja polega na przebudowie nawierzchni na długości niemal 2,5 km (na odcinku od skrzyżowania z DW 939 do rejonu skrzyżowania z ul. Stenclówka i Adelajda), przebudowie i budowie chodnika oraz kanalizacji deszczowej, rowów przydrożnych z przepustami pod zjazdami, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego drogi oraz przebudowie sieci energetycznej.

Na placu budowy zrealizowana została już zdecydowana większość prac. Wykonawca przestawił słupy energetyczne, wykonał kanalizację deszczową oraz większość prac brukarskich, w tym związanych z budową chodnika i parkingów. Zrealizowana została też większość prac przy przebudowie jezdni - wykonano korytowanie, warstwę wzmocnionego podłoża, podbudowę i warstwę wiążącą. Na części przebudowywanego odcinka ułożona została warstwa ścieralna asfaltowa, wykonano również większość zjazdów do posesji. - W bieżącym tygodniu wykonawca dokończy całość robót asfaltowych oraz wykona resztę prac brukarskich. Na finiszu prac pozostanie do wykonania przebudowa części rowów i pozostałych przepustów pod zjazdami, plantowanie i humusowanie, wykonanie oznakowania oraz prac wykończeniowych - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Prace zakończą się w grudniu.

Wartość inwestycji to ponad 6 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na inwestycję w Wiśle Małej niemal 3 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą kwotę zabezpieczyły powiat pszczyński i gmina Pszczyna. Prace wykonuje wyłoniona w przetargu firma Drogomex z Pruszkowa.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.