pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • 3 listopada 2019
  • wyświetleń: 6372

Bezpłatna gimnastyka korekcyjna dla dzieci w pszczyńskim szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Dzieci z wadami postawy z terenu powiatu pszczyńskiego będą mogły uczestniczyć w zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Rekrutacja do programu została zakończona.

zakład rehabilitacji
Bezpłatne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w pszczyńskim szpitalu · fot. Powiat


W szpitalu powiatowym w Pszczynie realizowane będzie zadanie pn. "Promowanie kultury fizycznej przez realizowanie zadań z zakresu zwiększenia dostępności zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej". Program skierowany jest do maksymalnie 20 dzieci w wieku 7-9 lat, które zamieszkują powiat pszczyński, u których są stwierdzone wady postawy, skolioza, stopy koślawe, płaskostopie, koślawe kolana i inne wady postawy. Celem realizacji programu jest ograniczenie występowania u nich wad postawy, poprawa sprawności i wydolności fizycznej.

Wczesne wdrożenie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej korzystnie wpływa na rozwój układu ruchu, zmniejszy ryzyko zmian zwyrodnieniowych i zespołów bólowych w wieku dorosłym oraz korzystnie wpłynie na układ sercowo-naczyniowy rozwijającego się organizmu dziecka.

Rekrutacja na zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, rehabilitacyjnej została zakończona. Dotację na realizację bezpłatnych zajęć gimnastyki korekcyjnej w pszczyńskim szpitalu przekazał powiat pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Szpital Powiatowy w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj