pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • wyświetleń: 4127

[ZDJĘCIA] Ulice Sołecka i Solankowa w Goczałkowicach po remoncie

W Goczałkowicach-Zdroju zakończyły się dwie inwestycje, które były realizowane przez Urząd Gminy. Za ponad 2,2 mln zł przebudowane zostały ulice Sołecka i Solankowa.

Ulica Sołecka po przebudowie - 10.2019 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Kolejni mieszkańcy Goczałkowic mogą cieszyć się z przebudowanych dróg gminnych przy swoich posesjach. A to dzięki właśnie zakończonym dwóm inwestycjom drogowym. - Bardzo zależało nam na tym, aby stan nawierzchni ul. Sołeckiej i Solankowej poprawił się. Dlatego pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ten cel w wysokości 1 mln 80 tys. zł i niezwłocznie przystąpiliśmy do robót. Dziś zamiast zniszczonych dróg mamy tam nową, bezpieczną nawierzchnię - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Na ul. Sołeckiej przebudowana została jezdnia na długości 495 mb o szerokości 5 mb. Wykonane zostały nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, wymieniono warstwy konstrukcyjne, obustronnie krawężniki wzdłuż jezdni, przebudowano zjazdy do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymieniono zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne. Inwestycję realizowała firma Usługi Budowlane i Transportowe Jerzy Żukowski z Pisarzowic. Przebudowa kosztowała niespełna 1,3 mln zł.

Ulica Solankowa po przebudowie - 10.2019 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Prace na ul. Solankowej obejmowały przebudowę drogi na długości ok. 280 mb, o szerokości jezdni 5 mb, a także przebudowę odcinka ul. Rolnej na długości ok. 90 metrów, w tym wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu oraz wymianę warstw konstrukcyjnych, wymianę obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji. W ramach zadania wybudowany został kolektor kanalizacji deszczowej na długości 145 mb oraz 74 mb kanalizacji wraz z zabudową studni rewizyjnych oraz wypustów ulicznych i przykanalików. Prace za ok. 940 tys. zł wykonała firma FUH M&S "Bruk" M. Szczygieł, Sz. Zieleźnik, s.c.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.