Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 października 2019
  • wyświetleń: 2691

Trwa przebudowa ulicy Lipowej w Łące warta ponad 1 mln zł

Trwa przebudowa ul. Lipowej w Łące. Obecnie wykonawca ułożył warstwę podbudowy. Na modernizację drogi gmina Pszczyna pozyskała prawie pół miliona złotych dofinansowania. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych województwa śląskiego.

Trwa przebudowa ul. Lipowej w Łące
Trwa przebudowa ul. Lipowej w Łące - 10.2019 · fot. UM Pszczyna


Na przebudowę drogi Urząd Miejski przeznaczy 1 020 639 zł. Ulica Lipowa to droga gminna o długości ok. 241 mb. Planowana jest rozbudowa ul. Lipowej o nieistniejący obecnie odcinek 340 metrów od wysokości posesji nr 28 w kierunku północnym do drogi gminnej ul. Szymonowicza. W ramach inwestycji zostanie wykonana na całej długości jezdnia z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów.

Trwa przebudowa ul. Lipowej w Łące
Trwa przebudowa ul. Lipowej w Łące - 10.2019 · fot. UM Pszczyna


Droga została zaprojektowana w roku 2012 jako część zadania inwestycyjnego obejmującego rozbudowanie ulicy Grabowej, Jaworowej oraz ul. Lipowej w Łące. W roku 2013 wykonano rozbudowę ul. Grabowej, a ul. Jaworowej w latach 2014- 2016. Rozbudowa ul. Lipowej jest ostatnim elementem tej inwestycji.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.