pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 3269

Grupa HKR Pszczyna spotkała się z ratownikami z Niemiec

W miniony weekend Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wspólnie z ratownikami z powiatu Anhalt-Bitterfeld wzięła udział w zabezpieczeniu medycznym rekonstrukcji bitwy pod Lipskiem.

HKR
Grupa Ratownicza HKR Pszczyna wymienia doświadczenia z ratownikami z Niemiec. · fot. Powiat


Pszczyńska grupa wzięła też udział w szkoleniach organizowanych w ramach współpracy międzynarodowej. Komendant Sebastian Markiewicz podkreślił, że wyjazd był wartościowy ze względu na pogłębienie wiedzy, wymianę informacji i poznanie wytycznych w obszarze ratownictwa, w celu wdrożenia wspólnych elementów w późniejszych działaniach.

Działająca od prawie dwóch lat Grupa Ratownicza HKR Pszczyna swoją działalność opiera na szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczeniach medycznych wydarzeń oraz realizacji akcji humanitarnych, a także na poszukiwaniach osób zaginionych na terenie powiatu i województwa. Członkami grupy są osoby powyżej 16. roku życia, zainteresowane tematyką pierwszej pomocy i zaangażowane w pomoc innym. Stowarzyszenie posługuje się własnym ambulansem i sprzętem medycznym.

- W chwili obecnej w grupie działa około 30 osób. Są to ratownicy medyczni, strażacy oraz młodzież - ratownicy, harcerze i ratownicy Związku Harcerstwa Polskiego - mówi Sebastian Markiewicz, komendant Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna.

Partnerstwo powiatu pszczyńskiego z niemieckim powiatem Anhalt-Bitterfeld zostało zawarte w maju 2016 roku. Do tej pory współpracę nawiązało wiele jednostek i grup, m.in. placówki oświatowe, kluby sportowe, strażacy czy urzędy pracy.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.