pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1559

Mikołajkowe pływanie

Mikołajkowe pływanie


Polscy pływacy świętowali sukcesy podczas Mistrzostw Europy w Trieście na krótkim basenie zdobywając tam 11 medali (w tym 5 złotych), a w tym samym czasie w pszczyńskim „Rolniczoku” rywalizowali młodzi pływacy podczas II Mikołajkowych Zawodów Pływackich odbywających się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego. Dobre wyniki polskich pływaków na arenach międzynarodowych mają bardzo pozytywny wpływ na popularyzację tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. Świadczyć o tym może choćby fakt, iż w zawodach organizowanych cyklicznie przez Pszczyńskie Centrum Rekreacji i Starostwo Powiatowe w Pszczynie regularnie udział bierze grupa ponad stu dwudziestu młodych adeptów pływania.

Rywalizacja odbyła się w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz delfinem, w 3 kategoriach wiekowych zarówno wśród chłopców i dziewcząt. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich medalistów lub w niektórych przypadkach multimedalistów zawodów. Przedstawiamy jedynie zwycięzców w punktacji na najwszechstronniejszą pływaczkę i pływaka w poszczególnych kategoriach wiekowych: dziewczęta rocznik 97 i młodsze – Iga Januszewska (złoty medal delfinem i s. klasycznym), chłopcy rocznik 97 i młodsi – Paweł Hessch (złoto s. dowolnym i s. klasycznym), dziewczęta roczniki 96-95 – Agata Dziędziel (złoto s. dowolnym, brąz s. klasycznym) i Anna Szendzielorz (złoto s. klasycznym i delfinem), chłopcy roczniki 96-95 – Mateusz Żymańczyk (złoto s. klasycznym i dowolnym), dziewczęta 94-93 – Aleksandra Spyra (złoto s. dowolnym i grzbietowym), chłopcy roczniki 94-93 – Dawid Śliwak (złoto s. dowolnym i grzbietowym).

Miejmy nadzieję, że któregoś z młodych adeptów pływania będziemy mieli okazję podziwiać podczas zawodów mistrzostw Polski, Europy, Świata, czy też na zawodach olimpijskich.

www.multi.pless.pl/nowe/foto1312 class=dodaj target=_blank>[więcej zdjęć z zawodów pływackich]

Maciej Stieber

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.