Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 3045

Skarbnik z Pszczyny na Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W środę 16 października rozpoczął się w Katowicach trzydniowy Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Izba Gospodarcza. W imprezie uczestniczą przedsiębiorcy, samorządowcy, a także przedstawiciele świata nauki. Gminę Pszczyna reprezentuje skarbnik Artur Krawczyk.

Skarbnik Artur Krawczyk
Skarbnik Artur Krawczyk · fot. UM Pszczyna


Do udziału w Kongresie zgłosiły się także delegacje z kilkudziesięciu państw. Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem "Nauka-Biznes-Samorząd. Razem dla gospodarki".

Tematyka spotkań podzielona została na 12 ścieżek tematycznych. Udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw to znakomita okazja do tego, aby nawiązać kontakty z potencjalnymi inwestorami. Panele dyskusyjne oraz prelekcje pozwalają podzielić się wiedzą oraz skonfrontować własne rozwiązania. Obecni w Katowicach przedsiębiorcy wskazują kierunki rozwoju małych i średnich firm, co ma olbrzymie znaczenie dla polskiej gospodarki.

- Spośród ogromnej ilości paneli dyskusyjnych wiele odnosi się do współpracy na linii samorząd - przedsiębiorstwo. Eksperci przedstawiają trendy i kierunki rozwojów. W czwartek wziąłem udział m.in. w spotkaniach podczas, których poruszano wątki dotyczące potrzeb inwestycyjnych, a także roli zewnętrznych źródeł finansowania, czy pozyskiwania środków na rozwój działalności - mówi Artur Krawczyk, skarbnik gminy Pszczyna

Współgospodarzami Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw są Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Miasto Katowice i Wojewoda Śląski.

- To, co Państwo z pewnością zauważą w tym roku to znacząco większa liczba gości, zarejestrowanych uczestników i delegacji międzynarodowych. To są rekordowe liczby, co pokazuje, że EKMŚP stał się wydarzeniem ważnym nie tylko na gospodarczej mapie Śląska, ale również na arenie międzynarodowej. Jesteśmy z tego faktu niezwykle dumni - powiedział podczas konferencji prasowej otwierającej 9. edycję EKMSP Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.