pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 4377

"Dobra starość, długie życie" - kolejne spotkanie w Starostwie Powiatowym

Za nami:

21 października zapraszamy seniorów, opiekunów osób starszych, lekarzy POZ i personel medyczny współpracujący z osobami starszymi oraz wszystkich zainteresowanych problematyką dobrego i godnego starzenia, na kolejne z cyklu spotkań: "Dobra starość, długie życie!"

Czy można dobrze się zestarzeć? Jak pozostać sprawnym przez długie życie? Jak pomóc i otoczyć opieką seniorów? Wiele osób, w różnym wieku zadaje sobie te i podobne pytania. Starzenie się, to proces dotyczący każdego z nas i jest wyzwaniem, z którym zmierzyć muszą się zarówno sami seniorzy, ich rodziny i opiekunowie.

Podczas spotkań, które odbywają się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie, poruszane są tematy takie jak: profilaktyka zdrowotna, promowanie zdrowego stylu życia, czy też zasady opieki domowej. Jedna z prelekcji skierowana będzie w szczególności do lekarzy POZ oraz personelu medycznego pracującego z osobami w podeszłym wieku.

Spotkania prowadzi dr n. med. Agnieszka Jabłeka - specjalista geriatrii, specjalista chorób wewnętrznych. Specjalizuje się w leczeniu i opiece nad osobami starszymi, diagnozie i leczeniu zaburzeń pamięci i depresji, poprawie sprawności seniorów. Zajmuje się również kompleksową diagnostyką i leczeniem szeregu chorób wieku podeszłego, w tym chorobą Alzheimera.

Terminy kolejnych spotkań:21 października 2019 r. godz. 15:00 - sala sesyjna w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, I piętro, pok. 44.
Temat prelekcji: "Pacjent geriatryczny w praktyce lekarskiej POZ".
Cel prelekcji: zapoznanie słuchaczy z definicją pacjenta geriatrycznego oraz wielkich zespołów geriatrycznych, a także przedstawienie zaleceń dla konstruowania schematów leczenia seniorów oraz monitorowanie terapii pacjentów w podeszłym wieku.
Adresaci: lekarze POZ, personel medyczny pracujący z osobami w podeszłym wieku oraz wszyscy zainteresowani

4 listopada 2019 r. godz. 15:00 - sala sesyjna w budynku Starostwa Powiatowego
w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, I piętro, pok. 44.
Temat prelekcji: "Organizacja opieki nad schorowanym seniorem w domu. Praktyczne wskazówki na co dzień".
Cel prelekcji: zapoznanie słuchaczy z koncepcją opieki domowej oraz sposobami radzenia sobie z najczęstszymi problemami zdrowotnymi niesprawnych seniorów, omówienie problemu wielolekowości oraz optymalizacji opieki, omówienie problemu wypalenia opieką, zapoznanie słuchaczy z zasadami komunikacji z osobą w podeszłym wieku.
Adresaci: seniorzy, opiekunowie osób starszych oraz wszyscy zainteresowani problematyką dobrego i godnego starzenia oraz wszyscy zainteresowani

Spotkania mają charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Program pod patronatem starosty Barbary Bandoły, został w całości sfinansowany z budżetu powiatu.

plakat seniorzy

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.