pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 2152

Znaki Nadziei zakwitną przed starostwem w Pszczynie

Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz powiatowe szkoły przyłączyły się do akcji Znaki Nadziei Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

znaki nadziei
fot. Powiat


Żonkil jest znakiem hospicjów na całym świecie. Odradza się po zimie, jest znakiem nowego życia. Przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Akcja Znaki Nadziei polega na sadzeniu i pielęgnowaniu żonkili w miejscach ogólnie dostępnych. Ma na celu szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych.

- Chcemy, by akcja pokazywała, jak wielu ludzi ma otwarte serca i gotowych jest do wspierania działań, które dają pokój i nadzieję szczególnie jej potrzebującym − nieuleczalnie chorym, osamotnionym, niesamodzielnym - podkreślają przedstawiciele Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

znaki nadziei
fot. Powiat


W sadzenie cebulek przed Starostwem Powiatowym w Pszczynie zaangażowali się włodarze powiatu i pracownicy. Żonkilowe rabaty powstają także przy powiatowych placówkach oświatowych: Powiatowym Zespole Szkół nr 1, Powiatowym Zespole Szkół nr 2, LO im. Bolesława Chrobrego oraz Zespole Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka. - Dziękuję młodzieży i nauczycielom za szerzenie idei hospicyjnej. Wiosną posadzone cebulki zakwitną, tworząc żółte rabaty nadziei - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.