Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2019
  • 19 października 2019
  • wyświetleń: 13178

Pszczyna w metropolii? Mieszkaniec przygotował petycję

Petycję w sprawie przyłączenia Pszczyny do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przygotował student z Pszczyny, który na co dzień dojeżdża na zajęcia do Katowic i Sosnowca.

metropolia
Pszczyna w metropolii? Mieszkaniec przygotował petycję · fot. Metropolia GZM


- Sprawa dla mnie jest o tyle ważna, iż dojeżdżając codziennie do Katowic oraz Sosnowca zauważam ile Pszczyna traci nie należąc do Metropolii w kontekście transportu oraz usług publicznych - informuje Marcin Faruga w petycji do Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Student uważa, że z przesunięcia granicy metropolii korzyści czerpaliby zarówno pszczynianie, jak i mieszkańcy obecnej metropolii dojeżdżający do Pszczyny - m.in. w celach turystycznych.

- Bardzo dużo mieszkańców Pszczyny i okolicznych miejscowości dojeżdża do Metropolii do pracy, szkół czy na uczelnie. Jeśli Pszczyna nie zostałaby włączona do Metropolii, to dlaczego nie można by chociaż biletu Metropolitalnego rozszerzyć o Pszczynę? Uważam, że zarówno GZM jak i ZTM powinno tę opcję przemyśleć i rozważyć pozytywnie w odniesieniu do Pszczyny - dodaje pszczynianin.

Petycję można podpisać na stronie www.secure.avaaz.org.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.