Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 października 2019
  • wyświetleń: 4800

Hospicjum apeluje, by w wyborach nie wykorzystywać jego wizerunku

Pszczyńskie Hospicjum im. św. Ojca Pio wydało oświadczenie, w którym odcina się od kampanii jednego z kandydatów. Instytucja uznała za konieczne publikację takiego pisma, gdy jej wizerunek pojawił się w materiałach wyborczych.

Pismo zostało opublikowane na profilu facebookowym hospicjum. - W materiałach wyborczych wizerunek hospicjum został wykorzystany bez wiedzy i zgody hospicjum. Stanowczo sprzeciwiamy się tego typu działaniom - czytamy w oświadczeniu. Instytucja nie podaje jednak, który z kandydatów dopuścił się takiego czynu.

Pełną treść oświadczenia publikujemy poniżej.

Oświadczenie z dn. 8.10.2019

W związku z wykorzystaniem wizerunku hospicjum w prowadzonej kampanii wyborczej oświadczamy, że hospicjum nie uczestniczy i nie bierze udziału w popieraniu i promowaniu kandydatów jakiejkolwiek partii do Parlamentu RP.

W materiałach wyborczych wizerunek hospicjum został wykorzystany bez wiedzy i zgody hospicjum. Stanowczo sprzeciwiamy się tego typu działaniom.

Od 20 lat hospicjum pomaga wszystkim potrzebującym, niezależnie od ich światopoglądu i przekonań. Jesteśmy organizacją, która angażuje ludzi ponad wszelkimi podziałami, odwołując się do głębokich wartości, jak szacunek i tolerancja.

Naszym zdaniem takich organizacji, jak hospicjum nie wolno wykorzystywać do celów politycznych.

Teresa Buczak - Prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie
oraz Zarząd hospicjum:
Mariola Rakoczy
Urszula Napierała
Renata Gazda
Beata Zamlewska-Pałyga

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.