pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

 • 8 października 2019
 • 18 października 2019
 • wyświetleń: 12317

Złóż wniosek na dofinansowanie do wymiany kotłów i termomodenizacji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

14 października ruszył nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych w ramach II etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój.

Wnioski są dostępne w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój, w pokoju nr 10 oraz na stronie: www.goczalkowicezdroj.pl. Będzie można je składać w dniach od 14 do 18 października w sali Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój (I piętro), przy ul. Szkolnej 13 w następujących godzinach:
 • poniedziałek: od 8.00 do 15.30,
 • wtorek: od 8.00 do 17.00,
 • środa - piątek: od 7.30 do 15.00 (pokój nr 10).


Przed złożeniem wniosku mieszkańcy proszeni są o zapoznanie się z Regulaminem udziału w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji w gminie Goczałkowice-Zdrój, dotyczącym wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji, także dostępnym na wyżej podanej stronie internetowej oraz w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój, w pokoju nr 10.

Wnioski o dotację rozpatrywane będą według kolejności ich wpływu. W przypadku wniosków złożonych w tym samym dniu decydować będzie kolejność i godzina ich zarejestrowania w Urzędzie Gminy. Urzędnicy proszą o składanie tylko kompletnych i podpisanych wniosków wraz z wymaganymi załącznikami.

Osoby, które w I etapie Programu znalazły się na liście rezerwowej, zostaną automatycznie zakwalifikowane do II etapu. Oznacza to, że nie muszą ponownie składać dokumentów.

Mieszkaniec ma możliwość uzyskania dofinansowania w formie dotacji celowej wynoszącej:
 • do 60% kosztów kwalifikowanych na zakup i montaż automatycznego kotła węglowego min. 5 klasy, jednak nie więcej niż 7 200 zł brutto;
 • do 80% kosztów kwalifikowanych na zakup i montaż kotła gazowego (przy wymianie kotła węglowego na gazowy), jednak nie więcej niż 9 600 zł brutto;
 • do 80% kosztów kwalifikowanych na zakup i montaż kotła gazowego (przy wymianie kotła gazowego na gazowy), jednak nie więcej niż 7 200 zł brutto;
 • do 80% kosztów kwalifikowanych na wymianę okien w części mieszkalnej budynku (tylko przy ogrzewaniu gazowym), jednak nie więcej niż 9 000 zł brutto.


Jednocześnie Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój wraz z Operatorem zaprasza do składania ofert Wykonawców chcących świadczyć swoje usługi w ramach II etapu Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Goczałkowice-Zdrój. Wymagania w zakresie ofert określone zostały w załączniku nr 4 do Regulaminu (znajduje się na stronie internetowej www.goczalkowicezdroj.pl). Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój, na I piętrze, w godzinach jego urzędowania, z opisem "Oferta wykonawcy w ramach realizacji Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Goczałkowice-Zdrój przez cały okres realizacji danego etapu PONE".

Oferta Wykonawcy może dotyczyć:
 • modernizacji systemów grzewczych;
 • termoizolacji, wymiany okien.


Dodatkowych informacji udziela Operator - firma EKOSCAN INNOWACJA I ROZWÓJ SP. Z O.O. pod nr tel. 792 243 719 lub 794 243 787.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj